Pożar zabrał Kajetanowi dom – pomóżmy go odbudować

Pani Anna (fot. Wioletta Pęcak)

W Wielką Sobotę w domu Kajetana, jego mamy i babci z niewiadomych do dziś przyczyn rozprzestrzenił się pożar, który strawił cały ich dom. W dobie walki z koronawirusem zostali bez dachu nad głową i nadziei na jego odbudowę.

– To dla nas katastrofa. Jest tragicznie. Z domu zostały tylko zgliszcza. Mam zrobione zdjęcia, ale nie chcę już na to patrzeć. Do tej pory nie dociera jeszcze do mnie to, co się wydarzyło. Nie mogę w to wszystko uwierzyć – płacze Anna Staszczyk-Błaziak, która razem ze swoim 10-letnim synem i 72-letnią matką zostali bez dachu nad głową. (cytat za Dziennik Wschodni).

W chwili obecnej rodzina przebywa w remizie w Turce, gdzie ze strony gminy ma zabezpieczone podstawowe warunki do przetrwania (remiza ma zaplecze sanitarne i kuchenne), otrzymała również pomoc rzeczową (żywność, środki higieny osobistej i środki czystości). W pomoc zebrania środków finansowych na odbudowę domu natychmiast włączyło się wiele wspaniałych osób m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, w którym wstępuje Kajetan. Do akcji przystępuje również nasza organizacja.

Drodzy Darczyńcy rozpoczynamy zbiórkę nad odbudowę domu dla Kajetana i jego rodziny, gorąco zachęcamy do włączenia się w nią za pomocą naszej aplikacji, szybkich płatności online lub tradycyjnym przelewem.

Pomagam teraz

 

Przelew tradycyjny:

numer konta: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 tytułem POMOC DLA KAJETANA I JEGO RODZINY, dane: Caritas Archidiecezji Lubelskie,ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2,20-950 Lublin.

Poszkodowana rodzina otrzymała już pierwszą pomoc rzeczową z Caritas (m.in. żywność i środki czystości).

 

 

NAJNOWSZE WPISY

Bogdanka wspiera stypendystów Funduszu Sportowe Skrzydła
26 maja 2020
Telefoniczne porady terapeuty
19 maja 2020
Kolejna darowizna dla potrzebujących od Krajowej Spółki Cukrownictwa S.A.
12 maja 2020
Zapraszamy do Kiermaszu Charytatywnego
4 maja 2020
Mobilna aplikacja Caritas – bądź online w pomaganiu
17 kwietnia 2020