24 tys. euro, aby być zdrowym. Pomóżmy 9-letniemu Wiktorowi!

kudanWiktor urodził się w 2010 roku z poważną wadą serca. W dziesiątą dobę był operowany w Centrum Zdrowia Dziecka, wiele miesięcy hospitalizowany, przeszedł dwie operacje z czego jedną na otwartym sercu, do tego przyjął mnóstwo leków. Mimo to wciąż żyje z poczuciem ciągłego zagrożenia swojego zdrowia. Stanowczo za dużo jak na 9-latka, prawda?

Badania wciąż są złe, ostateczna diagnoza – zakwalifikowanie przez lekarzy do przeszczepu serca. Wyniki badań nie pozostawiały złudzeń – wielkość łaty, bliskość zastawki tętnicy płucnej, niedomykalność aortalna – to wszystko sprawiło, że jedynym ratunkiem jest przeszczep serca. Wiktor został zakwalifikowany i wpisany na pilną listę biorców. Ruszyła procedura – chłopca przyjęto na oddział, przeprowadzono konsultacje laryngologiczną, stomatologiczną, immunologiczną, rozpoczęto procedurę szczepień przeciwko ospie i meningokokokom typów A, B, C, W, Y. W międzyczasie rodzice podjęli próbę konsultacji syna u prof. Edwarda Malca z kliniki w Munster, profesor przyznał, że sytuacja jest trudna ale widzi szansę i może podjąć próbę chirurgicznej korekcji pozostałości wrodzonej wady serca, by Wiktor zyskał cenny czas a być może jego serce zacznie pracować znacznie lepiej i przeszczep w okresie dzieciństwa nie będzie wówczas konieczny.

Pozostała tylko jedna bariera, koszt – 24 000 euro.

Już nie raz, drodzy Darczyńcy pokazywaliście nam, że niemożliwe jest możliwe. Tak było chociażby w przypadku Julki, czy Patrycji i Agaty, i intuicja nam podpowiada, że będzie tak i tym razem. Pomóżmy Wiktorkowi i wyślijmy go Munster, po życie pełną piersią!

Środki finansowe można wpłacać na konto:

Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin

Pekao S.A., nr konta: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351, 

z dopiskiem: leczenie i rehabilitacja Wiktora Kudan.

wpłacam

NAJNOWSZE WPISY

1% – cel to pomoc chorym
20 stycznia 2021
Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji
5 stycznia 2021
Podsumowanie XXVII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – wielkie wydarzenie charytatywne
4 stycznia 2021
Wigilia Miłosierdzia Caritas – w tym trudnym czasie dla potrzebujących
23 grudnia 2020