Podsumowanie Wakacyjnej Akcji Caritas

Rok szkolny trwa, ale my pozostajemy jeszcze przy temacie kolonii i przedstawiamy wam PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ WAKACYJNEJ AKCJI CARITAS!

Wycieczki, górskie wędrówki, relaks w basenach i termach, parki rozrywki, ciekawe warsztaty, gry i zabawy zespołowe, spływy pontonami i wiele wiele innych atrakcji, które miały miejsce właśnie na koloniach Caritas. Poza tym był oczywiście czas i okazja na najważniejsze, czyli na pogłębianie relacji z Panem Bogiem, ale także na zawarcie nowych przyjaźni i spędzanie czasu z drugim człowiekiem. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że dużo się działo!

W tym roku, w ramach Kolonii Caritas odbyło się aż 12 turnusów:

✅  1 turnus w Kalwarii Pacławskiej
✅  2 turnusy nad Soliną
✅  2 turnusy w Zalesiu (koło Limanowej)
✅  3 turnusy w Poroninie

✅  4 turnusy w Firleju

Pozostałe statystki:

✅  ok. 600 dzieci wzięło udział w tegorocznych wyjazdach
✅  150 dzieci to dzieci z Ukrainy
✅  60 wolontariuszy (kierowników, wychowawców i pomocników) czuwało nad bezpieczeństwem dzieci

✅  5952 km pokonaliśmy docierając tylko do ośrodków, w których mieszkaliśmy (w tym miejscu chcemy podziękować firmie przewozowej AS-Bus, bez której nie byłoby to możliwe)

Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy wspierali tegoroczne wakacje: Kurier Lubelski, AVSI, Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, LW Bogdanka, Enea, Fundacja SKOK im. Z. Chmielewskiego, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Iceland Liechtenstein Norway Grands Future Generali – General Insurance, Europ Assistance, Caritas Polska, Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Nasze podziękowania ślemy również w kierunku wszystkich Kierowników, Wychowawców i Wolontariuszy, którzy otaczali dzieci swoją opieką (24 h na dobę) jednocześnie zapewniając im dobrą zabawę i niezapomniane chwile.

To były aktywne, owocne i pełne przygód wakacje!