Podczas Świąt ugośćmy Rodaków ze Wschodu- potomków dawnych zesłańców z dalekiej Syberii. Skontaktuj się już dziś!

Już po raz XV. jubileuszowy, Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie” wraz z Urzędem Miasta Lublin organizuje pobyt w Ojczyźnie naszych Rodaków z dalekiej Syberii, Kazachstanu, Ukrainy, Białorusi, w ramach akcji „Wielkanoc w Polsce 2014”. Uczestnikami pielgrzymki są przede wszystkim ludzie starsi,  potomkowie dawnych zesłańców z dalekiej Syberii: Jużno-Sachalińska, Pietropawłowska-Kamczackiego, Ułan-Ude, Angarska, Omska, Czelabińska, Krasnojarska, Nowosibirska, Gorno-Ałtajska, Wielkiego Nowgorodu, Kazachstanu: Kellerowki oraz Białorusi: Brześcia i Kamieniuki, Ukrainy: Mariuopola, Sławuty, Zdołbunowa, Dniepropietrowska i Doniecka.
To wielkie i potrzebne przedsięwzięcie, wymaga pomocy wielu ludzi, życzliwych i otwartych, którym nie są obce losy naszych Rodaków, zwłaszcza tych skazanych na wygnanie, żyjących na „nieludzkiej ziemi”. „Wielkanoc w Polsce” jest formą zadośćuczynienia, naszym moralnym obowiązkiem. Każdego roku od chwili zainicjowania akcji, widzieliśmy łzy wzruszenia    i radość tych, którzy odbywali pielgrzymkę swojego życia do Ojczyzny, często pierwszą i zarazem ostatnią. Takie chwile utwierdzają nas w celowości tego przedsięwzięcia.
W tym roku planujemy pobyt Rodaków (36 osób) z Syberii, Kazachstanu, Ukrainyi Białorusi w terminie od 19  do 29 kwietnia 2014 r. Jak w latach ubiegłych, zwiedzą miejsca, szczególnie bliskie każdemu Polakowi: Kraków, Częstochowę i Warszawę.

Zwracamy się z wielką prośbą  o przyjęcie naszych Rodaków do swoich domów. Pielgrzymi przebywać będą w Lublinie

w dn. 19 – 21 kwietnia  oraz   26 – 29 kwietnia

(21-25.04 – wyjazd do Krakowa, Częstochowy i Warszawy)

Liczymy na gościnność, chcielibyśmy aby ich pobyt w Ojczyźnie, był wydarzeniem rodzinnym. Goszcząc w Państwa domach przez kilka dni świątecznych, nasi Rodacy z pewnością  będą mogli poczuć  polską gościnność.

Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość i dobroć

KONTAKT:

Zbigniew Wojciechowski, Prezes  Stowarzyszenia „Wspólne Korzenie”tel. kom. +48 601987494

Józef Husarz, Wiceprezes – tel. kom. /+48/ 691 965 252, Tel. /48-81/ 466-19-23 , e-mail: jhusarz@lublin.eu

Piotr  Toc, Wiceprezes –  tel. kom. +48 694 201 615

Źródło: www.sybiracy.pl