Na pomoc parafii w Ługańsku

ks. GrzegorzKs. Grzegorz Rapa – proboszcz parafii katolickiej w Ługańsku, odwiedził naszą Caritas i opowiedział nam o sytuacji w mieście, gdzie jeszcze do niedawna była jego parafia. Od 21 lat służył lokalnej społeczności do czasu wybuchu wojny z separatystami. 
– W mojej parafii została tylko malutka grupka, kilka osób, reszta uciekła. Mam kontakt ze swoimi parafianami. Wiem gdzie mieszkają, gdzie żyją. Oczywiście ich sytuacja jest tragiczna, ponieważ wyjeżdżali z domu i wzięli tylko takie drobne rzeczy myśląc, że za dwa tygodnie wrócą. Nie ma ciepłej odzieży, mieszkają u znajomych po 6 osób w pokoju. Sytuacja jest tragiczna. Proszą, żeby im pomóc. – opisuje ks. Grzegorz.
Ksiądz Grzegorz nie może wrócić do Ługańska ze względu na swoje bezpieczeństwo. Jest wielce prawdopodobne, że mógłby zostać porwany dla okupu. Dlatego skupia się na pomocy i organizuje zbiórkę darów, które następnie przekaże potrzebującym w okolicy Ługańska.
Caritas Archidiecezji Lubelskiej przyłącza się do tej zbiórki. Dary – ciepłą odzież, buty. koce, żywność o przedłożonym terminie, środki higieny można przynosić do naszej siedziby.
Więcej w materiale Panoramy Lubelskiej www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/10-pazdziernika-2014-g2200/17197915
 
 
 
 

NAJNOWSZE WPISY

Ufunduj paczkę dla seniora
16 października 2020
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne wolontariuszy
15 października 2020
Wydawanie paczek żywnościowych najuboższym
6 października 2020
Podziel się ciepłem z Carrefour
1 października 2020
Zbiórka żywności “TAK. POMAGAM!”
3 września 2020