„Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” – warsztaty komiksowe dla dzieci

DSC_0023
„Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia  mi przybywa” to hasło warsztatów komiksowych zorganizowanych przez Caritas i Carrefour Polska. Warsztaty odbyły się 29 stycznia w siedzibie Caritas Archidiecezji Lublin. Wzięło w nich udział pięćdziesięcioro dzieci, podopiecznych dwóch Świetlic Opiekuńczo -Wychowawczych przy parafii  św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz przy parafii św. Michała Archanioła w Lublinie.
Warsztaty poprowadził Waldemar Miaśkiewicz – pedagog, rysownik i miłośnik komiksu. Dzieci poznały nie tylko tajniki tworzenia komiksów, ale również zasady zdrowego odżywiania. Każde z dzieci miało za zadanie stworzyć własny komiks, którego bohaterami były owoce i warzywa.

„Jako Caritas Archidiecezji Lubelskiej otaczamy dzieci nie tylko opieką, ale również dbamy o ich edukację. Cieszymy się, że wspólnie z Carrefour mogliśmy zorganizować warsztaty, dzięki którym, nasi podopieczni mogli poprzez zabawę zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania.” – powiedział ks. Wiesław Kosicki

Krzysztof Pastuszak, dyrektor hipermarketu Carrefour Witosa w Lublinie dodaje: „Lubelski hipermarket Carrefour pomaga dwóm świetlicom Caritas w Lublinie. Staramy się być obecni w życiu dzieciaków, nie tylko poprzez finansowanie posiłków, ale również fundując wyprawki szkolne i paczki świąteczne. Warsztaty komiksowe to edukacja przez zabawę – młodzi ludzie są bardzo kreatywni i tworzą naprawdę fantastyczne postaci. Nie bez znaczenia jest fakt, że warsztaty odbywają się podczas ferii, które wiele dzieci spędza w domu– wspólna zabawa przy tworzeniu komiksów to atrakcyjna alternatywa dla siedzenia w domu.”
DSC_0107
Warsztaty odbyły się w ramach pogramu „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki finansowemu wsparciu na ponad 1,2 mln złotych przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour, 1260 dzieci przez pięć dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014, otrzymywać będzie ciepły posiłek.
Ewelina Piasecka
logo Fundacji