Już jutro – II Gala Darczyńców naszej Caritas!

Gala Darczyńców  to szczególnie ważny moment dla naszej organizacji, podczas którego pragniemy podziękować wszystkim Darczyńcom i przyjaciołom, dzięki którym pomagamy. Wyróżnimy ich w 13 kategoriach: Darczyńca regularny, Darczyńca programu „Skrzydła”, firma odpowiedzialna społecznie, przyjaciel, media, agencja reklamowa, dziennikarz, wolontariusz, opiekun Szkolnego Koła, Parafialny Zespół Caritas, proboszcz oraz nagroda specjalna. W formie podziękowania za dotychczasowe wsparcie otrzymają statuetki „Pomocna Dłoń”. W części artystycznej wystąpi Grzegorz Kloc – twórca zespołu  Sixteen i ich nieśmiertelnego przeboju „Lawa” . Zaczynamy o 18:00.

Rozliczymy się za 2014 rok

Podczas II Gali Darczyńców oficjalnie rozpoczniemy nasza kampanię PRZEKAŻ 2%. Jej celem jest pomóc DWA RAZY WIĘCEJ, ale za nim to, wpierw przedstawimy czarno na białym, że 2% w 2014 roku zmieniło DWA RAZY WIĘCEJ!

00_rozliczenie

Pani Małgosia wraz z rodziną

Patrycja i Agata wspierają 2%

Twarzą tegorocznej kampanii jest rodzina Pani Małgosi, którą dzięki wsparciu Darczyńców otoczyliśmy szczególną pomocą. Jej córki, Patrycja i Agata objęte są pomocą Funduszu Caritas Dzieciom.
Od urodzenia walczą z nieuleczalną chorobą – pęcherzowe oddzielenie naskórka. Jest to choroba, w której nawet najdelikatniejszy dotyk boli i sprawia, że powstają rany. Mimo choroby uczą się i odważnie „pokazują się” światu, nie bacząc na spojrzenia. Pani Małgorzata pomimo obowiązków jest pełna energii i zapału, a jej najstarsza córka jest wolontariuszką naszej Caritas. Specjalnie dla Patrycji i Agaty otworzyliśmy fundusz pomocowy na kwotę 25 000 złotych, który już ułatwił im chociażby naukę. Dzięki temu dziewczynki dostosowały swój pokój, tak aby mogły się swobodnie uczyć, odpoczywać i leczyć. W planach jest jeszcze turnus rehabilitacyjny 🙂

Nowy 2% cel

Rok 2015 jest dla nas szczególnie ważny! Ukończymy w nim budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie.

„W ramach dziennego ośrodka, hospicjum domowego i sal rehabilitacyjnych przyjmowane będą przede wszystkim osoby starsze, ale nie zapomnimy także o dzieciach i młodzieży, dla których powstaje świetlica środowiskowa, czy centrum wolontariatu. Wartość całego projektu budowy Centrum to 3 278 033,80 zł, brakuje nam jeszcze 1 197 000 zł. Mając przy swoim boku takich Przyjaciół jak Ty, służących swoją radą, rekomendacjom i pomocą finansową ukończymy i otworzymy Centrum Charytatywne w Krasnymstawie już w sierpniu 2015 roku.” – wyjaśnia ks. Wiesław Kosicki, dyrektor naszej Caritas.

Kampania

3,2,1 – zaczynamy!

Wierzymy, że ten rok będzie tak samo dobry jak poprzedni. 2%, dzięki Wam ZMIENI DWA RAZY WIĘCEJ! Przekaż wszystkim, że razem zmieniamy świat!

PS Trzymacie kciuki za Galę 🙂

ZAPRASZAMY NA STRONĘ www.2procent.pl