Festiwal Inicjatyw

Niedziela 6 października przebiegła pod hasłem: POMAGAMY! Archidiecezjalne Caritas
z całej Polski organizowały zbiórkę do puszek na rzecz ofiar konfliktu w Syrii. W tym dniu parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie czyli nasza Archikatedra Lubelska oprócz przeprowadzonej zbiórki zorganizowała Festiwal Inicjatyw, wydarzenie, które wpisuje się w program odnowy parafii.
Przez cały dzień na Placu Katedralnym ustawione były stoiska, przy których można było spotkać przedstawicieli wspólnot parafialnych jak również niektórych organizacji działających w Śródmieściu.
[slideshow id=6]Ten, kto pojawił się na Placu Katedralnym mógł spotkać przedstawicieli Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Lublinie, Fundacji Wzajemnego Wsparcia Klucz, Centrum Wolontariatu, Fundacji „Rozwiń skrzydła”,
MOPR Lublin oraz Klasztoru Dominikanów, a przy okazji dowiedzieć się o działalności każdej z tych jednostek.
Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć także przedstawicieli Caritas!
Panie z Parafialnego Zespołu nie tylko dzielnie stały w mrozie z puszką, ale przede wszystkim ochoczo udzielały informacji wszystkim odwiedzającym to stoisko.
Wydarzenie to miało na celu pokazanie jak wiele radości można doświadczać spotykając bliźnich we wspólnocie i działając na rzecz innych. Każdy może znaleźć swoje miejsce wśród ludzi – wystarczy otworzyć się i wyjść do nich – wtedy gdy potrzebujemy pomocy, ale także wtedy gdy chcemy ją ofiarować.
Tegoroczny Festiwal Inicjatyw odbył się po raz pierwszy, ale już za rok kolejna edycja. Zapraszamy!