Stało się! Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych – działa.

Po pół roku remontów, niezliczonych problemach i wyzwaniach finansowych, z początkiem stycznia Ośrodek rozpoczął swoje funkcjonowanie. Osoby potrzebujące, 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 17, mogą skorzystać ze świetlicy (w tym z ciepłego posiłku, herbaty czy kawy), łaźni (gdzie mogą wykąpać się, zmienić swoje ubrania, skorzystać z pralki i suszarki do ubrań), a także z usług fryzjerskich (doraźnie mogą również opatrzyć swoje rany).


Dla naszej organizacji to kolejne wyzwanie, które z pomocą Bożą, Darczyńców i wolontariuszy udało się zrealizować. Mimo, iż nie było łatwo. Trudno już nawet zliczyć ile wyzwań pojawiło się przy remoncie i uruchomieniu Ośrodka, ale co ważniejsze, jeszcze więcej pojawiło się osób chcących nam pomóc w tym dziele. Od stycznia, każdy kto tego potrzebuje, może skorzystać z łaźni, świetlicy, posiłków i innych udogodnień. Warunek jest jeden, trzeźwość – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas.

Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych mieści się w głównej siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15 (wejście od Targu pod Zamkiem) i jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 17 (od listopada do końca kwietnia).
DSCF0331

Zadanie po tytułem: „Prowadzenie dziennego ośrodka dla osób bezdomnych – mieszkańców Miasta Lublin” jest finansowane ze środków otrzymanych od Gminy Lublin – miasta na prawach powiatu.

NAJNOWSZE WPISY

Wakacje w pełni
2 lipca 2020
Parafianie z Łańcuchowa wspierają naszych podopiecznych
23 czerwca 2020
Rusza Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci
22 czerwca 2020
Skolioza zagraża życiu Alana! Ratunek pilnie potrzebny
10 czerwca 2020
Bogdanka wspiera stypendystów Funduszu Sportowe Skrzydła
26 maja 2020