Dziękujemy…

Tysiące głodnych, którym udało się zapewnić żywność, żeby i oni cieszyli się ze Zmartwychwstania   Chrystusa, chore dzieci, które będą miały możliwość leczenia, ubodzy, którzy otrzymają pomoc w najbliższych miesiącach – to owoce wielkopostnych akcji  lubelskiej Caritas. W czasie Tygodnia Miłosierdzia wszystkim, którzy się do nich przyczynili organizacja mówi „dziękuję”.

Do lubelskiej Caritas trafiają też już szczególnie cenne dary – ofiary najmłodszych, którzy w okresie Wielkiego Postu składali swoje małe oszczędności do specjalnych skarbonek Caritas. Te środki będą przeznaczone w całości na leczenie i rehabilitację chorych dzieci z archidiecezji lubelskiej. – Nie spodziewamy się, że kwota ze skarbonek będzie duża, jednak dzięki środkom m. in. z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będziemy chcieli pomóc wrócić do zdrowia co najmniej kilku osobom, których dzieciństwo naznaczone jest cierpieniem – tłumaczy ks. W. Kosicki, dyrektor organizacji.

Tylko w lubelskiej centrali Caritas dzięki innej akcji, zbiórce żywności pod hasłem „Tak, pomagam”, udało się przygotować kilkaset paczek  m in. z makaronem, mąką, cukrem i konserwami. Artykuły, którymi podzielili się kupujący w Puławach, Lublinie, Rejowcu Fabrycznym, Świdniku i Krasnymstawie trafiły na stoły osób w trudnej sytuacji materialnej z tamtych miast.

Wierni z archidiecezji lubelskiej coraz chętniej uczestniczą też w dziele „Dar serca”.  Aż tysiąc reklamówek ze znakiem serca i krzyża trafiło do parafii. –  To nieoceniona pomoc dla osób, którzy z różnych powodów nie proszą o pomoc bezpośrednio biura Caritas. Nasze Parafialne Zespoły wiedzą jednak, że te osoby bez wsparcia nie dadzą sobie rady i ofiarowują im wypełnione żywnością torby „Dar Serca” – mówi Anna Rusinowska, która w lubelskiej centrali Caritas zajmuje się pierwszym kontaktem z potrzebującymi.

– Rozprowadziliśmy ok. 30 tys. „Chlebów dobroci”, wpływają też już do nas środki z „Jałmużny Wiekopostnej” dlatego mamy nadzieję, że wystarczy nam środków na zakup artykułów spożywczych dla wszystkich, którzy zwrócą się do Caritas o pomoc. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi wszystkim, którzy widząc Go w potrzebujących odpowiedzieli na nasz wielkopostny apel – dziękuje ks. Wiesław Kosicki.