Dziękujemy i witamy!

Przez ostatnie 2 lata Caritas Archidiecezji Lubelskiej poszerzyła swoją działalność o Mieszkania Wspomagane Wspierane, Dzienny Dom Seniora, przejęliśmy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chełmie oraz mocno rozwinęliśmy dział projektów i biuro ds. Uchodźców i Migrantów w związku z wojną na Ukrainie. Równocześnie realizowaliśmy wszystkie działania wynikające ze statutu CAL i potrzeb naszych odbiorców oraz nieprzerwanie od 2019 roku prowadzimy prace modernizacyjne w ośrodkach  Caritas w Dąbrowicy i Firleju. Ogrom zajęć, realizacja wielu projektów i nadzór nad ich właściwą realizacją  spowodował, że coraz częściej widzieliśmy potrzebę oddelegowania 1 osoby do kompleksowego kierowania pracami remontowymi.

Aby Caritas Archidiecezji Lubelskiej i Fundacja „Dantis” powołana przez naszą Caritas mogły dalej się rozwijać i sięgać po nowe możliwości oraz projekty m.in. na dalsze prace modernizacyjne „Domu Spotkania” w Dąbrowicy i „Domu Zawierzenia” w Firleju, Ks. Abp Stanisław Budzik nominował ks. mgr lic. Pawła Tomaszewskiego Prezesem Fundacji „Dantis” z dniem 1 lutego br., równocześnie udzielając zgody na podjęcie przez ks. Pawła działań związanych z projektami dotyczącymi pomocy Ukrainie przy współpracy z Caritas Polska.

Od wielu miesięcy w związku z wojną na Ukrainie, wiele prac, programów i działań w lubelskiej Caritas skierowanych jest na pomoc osobom, które w bezlitosny sposób doświadczają skutków zbrojnych działań wojennych. Ks. dr Łukasz Mudrak, który od wielu miesięcy koordynował pracami Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom oraz przyglądał się i nabywał doświadczenia podczas pracy charytatywnej z naszymi wolontariuszami i podopiecznymi otrzymał z rąk Metropolity Lubelskiego nominację na Dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej również z dniem 1 lutego br.