Dzięki ich pomocy do naszej Caritas dociera około 14 transportów z pomocą humanitarną.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od wielu lat korzysta ze wsparcia firm, instytucji oraz osób prywatnych mieszkających na terenie Niemiec. Każdego roku do Lublina dociera około 14 transportów z pomocą humanitarną. Większość darów są to używana odzież, meble, materiały higieniczne, ale także sprzęt rehabilitacyjny bądź szpitalny. Przed Bożym Narodzeniem otrzymujemy również specjalnie na tę okazję przygotowane paczki świąteczne dla dzieci. Najwięcej transportów, bo około  10 dociera do Caritas z południowo-zachodnich Niemiec – z miejscowości Donzdorf i Ochsenhausen. Ich przygotowaniem zajmują się dwie panie, pani Ursula Seuffert oraz pani  Hildegard Schäfer należące do organizacji charytatywnych.

Picture 1541
Dzięki ich ciężkiej pracy i chęci pomagania potrzebującym, my także możemy nieść pomoc najuboższym rodzinom z naszej archidiecezji. 

Chcąc docenić ich trud i zaangażowanie w dniach od 6 do 8 października  do Niemiec z wizytą udali się: ks. Wiesław Kosicki, ks. Marcin Grzesiak, Justyna oraz Monika – łączniczka i koordynatorka pomocy z Niemiec. Mieli przyjemność poznać większość osób pomagających w organizacji transportów. Jest to ponad 60 osób, które z wielką radością gromadzą dary i angażują innych do pomocy. Specjalnie na przyjazd delegacji z Lublina przygotowali uroczysty obiad, po którym zorganizowali zwiedzanie okolicznych zabytków. Ksiądz Wiesław przedstawił także niemieckim Darczyńcom naszą działalności. Po powrocie przyznał, że byli pod ogromnym wrażeniem dzieł realizowanych przez  lubelską Caritas. Zadeklarowali nawet chęć uczestnictwa w przyszłorocznych “Biegach sponsorowanych” a także w “Kilometrach Dobra”.

Zobowiązali się też do dalszej pomocy naszej organizacji z czego bardzo się cieszymy.

Monika Matacz

Picture 1608

Picture 1598 Picture 1583 Picture 1622

NAJNOWSZE WPISY

Ufunduj paczkę dla seniora
16 października 2020
Zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne wolontariuszy
15 października 2020
Wydawanie paczek żywnościowych najuboższym
6 października 2020
Podziel się ciepłem z Carrefour
1 października 2020
Zbiórka żywności “TAK. POMAGAM!”
3 września 2020