Centrum Charytatywne w Krasnymstawie w obiektywie

Już 21 maja podczas obchodów Jubileuszu 25-lecia Caritas Archidiecezji Lubelskiej Ks. Biskup Józef Wróbel poświęci naszą placówkę. Będzie to tym samym oficjalne i uroczyste rozpoczęcie jej działalności.

Budowa Centrum Charytatywnego rozpoczęła się w 2008 roku, jednak po 3 latach prace zostały wstrzymane ze względu na brak środków finansowych. Dzięki ogromnym staraniom i determinacji ks. Wiesława Kosickiego, dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej w dniu 2 grudnia 2014 roku została podpisana umowa dofinansowująca projekt: CENTRUM CHARYTATYWNE CARITAS W KRASNYMSTAWIE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013, Osi Priorytetowej Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich, współfinansowanego ze środków europejskich. Wartość projektu to 3 278 033,80 zł. Był to krok milowy budowy Centrum Charytatywnego, która z początkiem 2016 roku została ukończona.

Do użytkowania został oddany budynek dwukondygnacyjny, w całości dostosowany do osób niepełnosprawnych o łącznej powierzchni 640 m2. Jego najważniejszym elementem jest hospicjum domowe, które zapewni opiekę medyczną obłożnie chorym w ich domach. Początek jego funkcjonowania planowany jest na czwarty kwartał 2016 roku. W ramach Centrum funkcjonuje już Ośrodek Terapii i Rehabilitacji, który swoją pomocą otacza osoby w trudnej sytuacji finansowej zapewniając im poradnictwo psychologiczne oraz rehabilitację. Od stycznia opiekę nad dziećmi sprawuje świetlica wyposażona w salę komputerową. Swoją działalność rozpoczęło już Centrum Wolontariatu – wspierające i koordynujące pomoc osobom zmarginalizowanym i zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Z dumą podkreślamy, że nasza placówka, oprócz specjalistycznej pomocy medycznej i opieki dla obłożnie chorych, zapewnia wsparcie psychologiczne, rehabilitacyjne czy duchowe dla każdego, kto tego potrzebuje. Zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystego poświęcenia Centrum przez Ks. Biskupa Józefa – 21 maja 2016 roku. Więcej informacji w www.lublin.caritas.pl/zaproszenie-na-uroczyste-obchody-jubileuszu-25-lecia-caritas-archidiecezji-lubelskiej

Poniżej budynek Centrum w obiektywie:)