W najbliższą niedzielę, w Światowy Dzień Ubogich – zbiórka do puszek na rzecz ubogich

W najbliższą niedzielę, po raz drugi obchodzić będziemy w całym Kościele  Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7). Decyzją Arcybiskupa Lubelskiego, ks. Stanisława Budzika, w tym dniu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na dzieła służące ubogim prowadzone przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w tym ukończenie łaźni dla bezdomnych.

Z tej okazji, ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas wystosował specjalny apel.

Zwracam się do Państwa z apelem o pomoc w ukończeniu budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie, gdzie będzie znajdowała się łaźnia i świetlica, a także punkt opatrunku ran, wymiany odzieży i usług fryzjerskich dla osób bezdomnych.
Bardzo zależy mi, żeby bezdomni mogli otrzymać takie wsparcie przed dużymi mrozami. Do tej pory remont pomieszczeń pochłonął 100 000 zł. Niestety okazało się, że wciąż brakuje około 50 000 zł co związane jest z koniecznością wymiany pieca, wyposażeniem w umywalki, prysznice, baterie, ścianki oddzielające i wykończeniem świetlicy.
To dla nas ogromne wyzwanie, ale dzięki Wolontariuszom i Darczyńcom możemy każdego dnia realizować postawione sobie zadanie. Liczę, że dołączą Państwo do drużyny Caritas i razem będziemy walczyć o godność drugiego człowieka. Wychodząc z kościoła można złożyć datek do puszki lub bezpośrednio przelać pieniądze na konto Caritas, które znajduje się na stronie www.lublin.caritas.pl.
Wpłaty można dokonać na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin;

  • numer konta: Pekao S.A. 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351  z dopiskiem Łaźnia dla bezdomnych.
  • wpłata za pomocą płatności online DotPay.

Wierzymy, że wspólnie podołamy wyzwaniu.

wpłacam

Prace budowlane dostosowujące pomieszczenia Caritas do łaźni rozpoczęły się w lipcu br., ich dotychczasowy koszt wyniósł ok. 100 000 zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych.

NAJNOWSZE WPISY

Kolejny szpital w Jemenie pod opieką Caritas Polska
6 czerwca 2023
Piknik Wolontariuszy SKC
5 czerwca 2023
Program „Na codzienne zakupy”
22 maja 2023
Przyroda. Poczuj i pokochaj!
11 maja 2023
Wakacyjna Akcja Caritas
9 maja 2023

Archiwa

Skip to content