Bal Wolontariusza – Nocna Maskarada

Wolontariat – jak to pięknie i wdzięcznie brzmi. Dla mnie to słowo kryje w sobie wiele znaczeń: siła, odwaga, miłość, wspólnota, dar, styl życia, wyzwanie, pomoc, walka, radość, otwartość, ambicje itd. Jak więc nie docenić ludzi, którzy posiadają te cechy, ba, postanowili się nimi podzielić? Nie da się. Dlatego też, kiedy na jednym ze spotkań wolontariusze zaproponowali organizację Balu Wolontariusza, nie zastanawialiśmy się długo.

WKF_8114 copy

Pierwszy w historii CAL Bal Wolontariusza odbędzie się już 22 listopada 2014 r. w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich w Lublinie. Rozpocznie się on o godz. 18:22, a jego hasłem przewodnim będzie „Nocna Maskarada” (każdy z uczestników otrzyma od nas specjalną maskę balową, obowiązuje też strój wieczorowy). Do udziału w wydarzeniu zaproszone są wszystkie osoby, którym bliska jest idea wolontariatu, czyli bezinteresownego działania na rzecz innych. Mogą to być zarówno osoby zrzeszone w Szkolnych Kołach Caritas czy Parafialnych Zespołach Caritas, ale także wolontariusze innych organizacji pozarządowych, członkowie grup nieformalnych czy też sympatycy, osoby, które chcą poczuć klimat wolontariatu i być może do niego dołączyć.

Dochód z biletów – cegiełek (ich wartość to 15 zł) przekazany zostanie na zakup wymarzonych prezentów świątecznych dla małych podopiecznych Caritas. Wolontariusze CAL osobiście odwiedzą rodziny, aby wraz z dziećmi stworzyć rysunki lub listy do św. Mikołaja. Uroczyste wręczenie „Prezentów z Nieba” odbędzie się 6 grudnia w auli Domu Nadziei.

Bilety, a także materiały promocyjne można nabywać u Wolontariuszy CAL, a także w Centrali Caritas przy ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2 w Lublinie. Można też zgłosić swój udział wypełniając poniższy formularz. Serdecznie zapraszamy!

WKF_8152 copy

Pokaż razem z nami, że pomaganie to świetna zabawa lub przyjdź i przekonaj się o tym na własnej skórze 🙂
Joanna Skólimowska – koordynator wolontariatu Caritas Archidiecezji Lubelskiej
[easy-contact]