Abp Budzik do pracowników socjalnych: budujcie ponad podziałami

Brat i siostra potrzebujący pomocy stają się jakby sakramentem, czyli  znakiem obecności Boga wśród nas, w zasięgu naszej ręki – mówił do pracowników socjalnych abp Stanisław Budzik, podczas Mszy św. w ich intencji, której przewodniczył w archikatedrze lubelskiej.

Spotkanie odbyło się 30 listopada z okazji przypadającego dzień wcześniej Dnia Pracownika Socjalnego. Na zaproszenie Archidiecezjalnego Duszpasterstwa Pomocy Społecznej do Lublina przyjechali pracownicy i ich podopieczni z całego województwa. Zjazd rozpoczął się Mszą św., podczas której zaśpiewał Chór „Słoneczny Krąg” z Domu dla Niewidomych Kobiet w Żułowie, a zakończył się spotkaniem integracyjnym i wymianą doświadczeń w Domu Nadziei Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 – Pragniemy wam podziękować za waszą pracę, która jest realizacją samej istoty chrześcijańskiego powołania: powołania do życia i do miłości. Dziękujemy wam, że swój profesjonalizm łączycie z humanizmem, by rozwiązując problemy socjalne, zapewniając ludziom egzystencjalne i społeczne wsparcie, dostrzegać w każdym człowieku godność Bożego dziecka, za to że z miłością pochylacie się nad troskami i problemami  innych ludzi – podkreślał metropolita lubelski i życzył – Niech wasza praca buduje komunię braterską ponad podziałami, ponad granicami. Niech Bóg, który jest miłością błogosławi waszej pracy, wspiera instytucje, którymi kierujecie i w których pracujecie i niech umacnia i strzeże waszych podopiecznych.

NAJNOWSZE WPISY

Na pomoc Bejrutowi
13 sierpnia 2020
Tornister Pełen Uśmiechów – wyprawki szkolne i komputery
4 sierpnia 2020
Zakończył się remont kominów w Domu Spotkania w Dąbrowicy
28 lipca 2020
Rekolekcje ”społeczne” dla osób niepełnosprawnych w Dąbrowicy
24 lipca 2020
Podziękowania dla wolontariuszy akcji #pomocdlaseniora
16 lipca 2020