1% – cel to pomoc chorym

Początek roku kalendarzowego to szczególnie ważny okres dla organizacji pozarządowych posiadający status OPP, w tym również dla naszej. Od wielu lat to właśnie dzięki tym środkom pozyskanym z 1% pomagamy potrzebującym.

Na przestrzeni wielu lat dzięki 1%:

•  sfinansowaliśmy turnusy rehabilitacyjne oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, dofinansowaliśmy operacje ratujące życie oraz zakup bardzo drogich leków;
  • w 2020 – poprawiliśmy warunki wypoczynku wakacyjnego potrzebujących dzieci po przez remont Domu Zawierzenia nad Jeziorem Firlej (w tym dostosowując go do wymogów PPOŻ) oraz wyremontowaliśmy Dom Spotkania w Dąbrowicy – miejsce służące niepełnosprawnym;
  • w 2019 m.in. rozbudowaliśmy Dzienny Ośrodek dla Osób Bezdomnych działający w naszej siedzibie oraz dofinansowaliśmy funkcjonowanie Hospicjum Domowego w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie;

Nasz cel w 2021 roku?

To przede wszystkim pomoc ciężko chorym poprzez zakup łóżek pielęgnacyjnych dla obłożnie chorych oraz koncentratorów tlenu, szczególnie pomocnych przy ciężkich objawach zakażenia koronawirusem.

Od wielu lat nasza organizacja prowadzi tak bardzo potrzebną Wypożyczalnię Sprzętu Rehabilitacyjnego dla osób obłożnie chorych, dzięki której najbliżsi chorego mogą wypożyczyć chociażby profesjonalne łóżko pielęgnacyjne wyposażone w materac przeciwodleżynowy. Ostatnie miesiące pokazały nam, że musimy pójść krok dalej, tak aby doposażyć wypożyczalnię w większą ilość łóżek oraz koncentratorów tlenu, szczególnie pomocnych przy ciężkich objawach zakażenia koronawirusem. Gorąco apeluje o przekazanie 1% na ten cel, dzięki temu znacząco skróci się kolejka oczekujących na tą formę pomocy – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

1% można przekazać korzystając ze specjalnie przygotowanego dla nas programu do rozliczeń PIT (kliknij tu, aby z niego skorzystać).

W 2020 roku z usług Wypożyczalni skorzystało łącznie 383 osoby, a ilość sprzętu będącego w obiegu, stan na dzień 20-01-2021, wyniosła: łóżka pielęgnacyjne – 234 szt; koncentratory tlenu – 21 szt; odsysacze – 7 szt; chodziki – 8 szt; wózki inwalidzkie – 26 szt; materace przeciwodleżynowe – 8 szt.

Więcej o 1%