Ruszyła III edycja Prezentów z Nieba

slider-lublin2016

To już III edycja tej wyjątkowej akcji, której celem jest spełnienie dziecięcych marzeń. Koordynowana jest w całości przez grupę wolontariuszy. Ich droga do pomagania to kartka, farby lub kredki.

Ponad trzy lata temu Dominika, uczestniczka kursu na lidera wolontariatu, postanowiła zrealizować inicjatywę, która pozwoli jej otrzymać tytuł, i co najważniejsze pomóc dzieciom. Jej celem było i jest  spełnianie marzeń. W każdy październikowy weekend grupa wolontariuszy Caritas spotyka się z dziećmi, podopiecznymi naszej organizacji i daje im przestrzeń do artystycznego wyrazu, malowania swoich marzeń. W ten sposób poznają ich wyobrażenia o prezentach – za pomocą rysunków. Środki finansowe na ich zakup zapewnia coroczny Bal Wolontariusza i darowizny od indywidualnych Darczyńców. Dzięki cegiełkom, które rozprowadzają jego uczestnicy pozyskiwane są środki na zakup prezentów. W tym roku, z pomocą Darczyńców spełnią się marzenia grupy ok. 120 dzieci w wieku od 3 do 13 lat.

Wielu z nas w dzieciństwie nie mogło się doczekać świąt. Wyjątkowego nastroju, klimatu, śniegu i upominków. Oczekiwania czy św. Mikołaj przyjdzie, czy podaruje wymarzony prezent? Niestety, nie wszystkie dzieci mogą tego doświadczyć. Każdy z nas może to zmienić! Wystarczy dołączyć do akcji i przekazać darowiznę na zakup wymarzonego prezentu. Są na to 2 sposoby: można przelać darowiznę na konto Pekao S.A. 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 w tytule podając Prezenty z Nieba lub skorzystać z płatności online (wystarczy kliknąć poniżej).

prezenty z nieba50a prezenty z nieba100

Wręczenie Prezentów z Nieba odbędzie się 3 grudnia w Auli Caritas Domu Nadziei przy Al. Unii Lubelskiej 15. W rolę św. Mikołaja wcieli się sam bp Artur Miziński, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej oraz Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Poniżej przedstawiamy napisane/narysowane już listy do św. Mikołaja (wybrane).

Oskar:
Mikołaju! Mam na imię Oskar i mam 7 lat. Interesuję się boksem. Proszę Cię o rękawice bokserskie, piłkę do nogi, albo szachy. Będę zachwycony, jeśli uda Ci się spełnić moją prośbę.

Jakub:
Drogi Mikołaju, mam na imię Kuba i chodzę do 4 klasy. Bardzo lubie grać w piłkę, ale swoją już mam. Chciałbym od Ciebie dostać grę FIFA 17 na Xbox 360. Oprócz tego, proszę Cię o ochraniacze do gry, myszkę komputerową. Bardzo cieszyłbym się też z gry Monopoly. Fajnie, jeżeli udałoby się i mógłbym dostać jakąś z tych rzeczy. Dziękuję.

Wiktoria:
Drogi Mikołaju, moje imię to Wiktoria. Mam nadzieję, że mnie pamiętasz, bo ja cały czas mam mój prezent z zeszłego roku i bawię się nim. W tym roku proszę Cię zwierzaka Pet-Shop. Bardzo lubię czytać, dlatego fajnie jakbym dostała też jakąś ciekawą książkę. Dziękuje, już nie mogę się doczekać, aż znowu Cię zobaczę!

Oliwia:
Kochany Mikołaju, jestem Oliwka. Mam 7 lat i uwielbiam zwierzątka. Miałam już dwa króliki, ale teraz chciałabym mieć kota. Wiem, że może być ciężko, dlatego ucieszę się też z lalki z kolorowymi włosami. Najlepiej jakby były różowe, to mój ulubiony kolor. Mam nadzieję, że uda się spełnić moje marzenie, bo cały rok byłam bardzo grzeczna.

Sebastian:
Mikołaju, mam na imię Sebastian. Bardzo lubię bawić się zabawkami i samochodami. Dlatego, chciałym Cię prosić o zabawkową karetkę, która dołączy do mojej kolekcji. Będę się bardzo cieszył również z drewnianych klocków, z których mógłbym zbudować różne budowle. Dziękuję Mikołaju.

Sebastian:
Drogi Mikołaju, jestem Sebastian i mam 10 lat. Proszę Cię o grę CS GO, ponieważ bardzo lubię grać na komputerze. Lubię też Pokemony, więc cieszyłbym się z maskotki Pikachu i pokeballa. Innym fajnym prezentem jest gra Monopoly, albo piłkarzyki. Będzie super, jeśli dostanę którąś z tych rzeczy. Bardzo dziękuję!

Damian:
Mikołaju, mam na imię Damian i mam 8 lat. Bardzo chciałbym od Ciebie dostać zabawkę NERF, albo sterowany czołg. Jeżeli byłoby możliwe, proszę Cię jeszcze o maskotkę Pikachu. Bardzo dziękuję za prezent z zeszłego roku i już nie mogę się doczekać, co dostanę teraz.

Maciej:
Mikołaju, mam na imię Maciek. W tym roku chcę Cię prosić o tylko jedną, ale konkretną rzecz. Jest to gra Spadające Małpki. Już nie mogę się doczekać jak będę grał w nią z moim bratem i całą rodziną. Dziękuje Mikołaju.

Bartosz:
Cześć Mikołaju! Jestem Bartek i chodzę do 5 klasy i bardzo lubię piłkę nożną. Proszę Cię o strój mojego ulubionego klubu i piłkę do gry. Poza tym będzie super, jeżeli mógłbym dostać jeszcze grę Monopoly albo Jenga. W tym roku byłem bardzo grzeczny i miałem dobre oceny, więc mam nadzieję, że zasłużyłem na prezenty. Dziękuję!

Kacper:
Kochany Mikołaju, jestem Kacper i mam 12 lat. Moją pasją jest gra w koszykówkę, dlatego bardzo chciałbym dostać i piłkę do gry. Przydałyby mi się jeszcze buty i strój koszykarza, żebym mógł grać jak prawdziwy zawodnik! Oprócz tego, jeżeli byłoby to możliwe, proszę Cię jeszcze o karty piłkarskie i album na nie. Dziękuję Mikołaju.

Badania Głównego Urzędu Statystycznego przeprowadzone w czerwcu br. w Polsce wskazują, że  w 2014 r.  zasięg ubóstwa skrajnego wśród dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia osiągnął ok. 10%. Nie możemy być obojętni wobec tego zjawiska. Zachęcamy do włączenia się w akcję.