Wigilia Miłosierdzia dla ponad 500 potrzebujących osób

24 grudnia o godz. 10.30 w hali Targów Lublin odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Będzie to Wigilia Miłosierdzia, która zgromadzi ponad 500 potrzebujących osób tj. bezdomnych, samotnych, osób starszych, opuszczonych, czy chorych.

W ten wyjątkowy dzień przy jednym stole, jak w rodzinie spotkają się potrzebujący z terenu Lublina i okolic. Wspólna modlitwa, posiłek i kolędowanie, bez poczucia osamotnienia i odrzucenia. W organizację tego wydarzenia włączyło się wiele wspaniałych  organizacji, odpowiedzialnych społecznie firm, i  wyjątkowych wolontariuszy oraz osobistości, między innymi: ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk, Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor), Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki (firma zapewniająca catering podczas Wigilii), Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie i Legia Akademicka.

Tak wielkie wydarzenie charytatywne nie może się odbyć bez wsparcia Darczyńców. Po zakończeniu Wigilii potrzebujący otrzymają paczkę żywnościową. W tym celu Caritas rozpoczyna akcję pt. Paka Miłosierdzia. W siedzibie Caritas można pobrać pustą papierową torbę, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości tj. mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne. Następnie wypełnione „Paki” należy dostarczyć do centrali Caritas, a my dalej przekażemy je potrzebującym podczas Wigilii Miłosierdzia.

POMÓŻ NAM SŁUŻYĆ POTRZEBUJĄCYM

Dla organizacji tak dużego i wyjątkowego wydarzenia potrzebujemy wsparcia ok. 100 wolontariuszy. Jeżeli chciałbyś/chciałabyś spędzić ten wyjątkowy wigilijny dzień na pomocy innym, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza lub bezpośrednio pod nr telefonu 668 770 774, e-mail: j.skolimowska@caritas.pl. Twoja pomoc będzie niezbędna przy pracach porządkowych, cateringowych oraz wydawaniu paczek. Potrzebujemy Twojego uśmiechu.

informacja z 21-12-2017r. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, jest już ponad 150 wolontariuszy! W związku z tak dużą liczbą chętnych osób formularz zgłoszeniowy został wyłączony.

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie wpisuję się w tradycję innych diecezjalnych Caritas, które od wielu lat w innych miastach Polski organizują podobne wydarzenia (np. Caritas Archidiecezji Poznańskiej co roku organizuje Wigilię dla 1700 osób).

Zaproszenia dla potrzebujących na Wigilię Miłosierdzia można odebrać w siedzibie Caritas, przy Al. Unii Lubelskiej 15, Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie, Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów przy Alei Kraśnickiej 76, w Parafialnym Zespole Caritas parafii św. Mikołaja, św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty (Katedra Lubelska), pw. Przemieniania Pańskiego i Matki Bożej Różańcowej.

Głównym organizatorem wydarzenia jest  Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Organizację Wigilii Caritas wspiera operator hal Selgros Cash&Carry, który ufunduje produkty do przygotowania poczęstunku dla wszystkich uczestników.

Patronem medialnym akcji jest TVP.

Homeless man