V Międzypokoleniowy Bal Wolontariusza – Caritas dla Niepodległej. Relacja

DSC_0488

To było iście patriotyczne i charytatywne wydarzenie, które przebiegło w myśli  „Caritas dla Niepodległej”, wpisując się tym samym w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięło w nim udział blisko 800 wolontariuszy. Były to zarówno osoby zrzeszone w Szkolnych Kołach Caritas czy Parafialnych Zespołach Caritas, ale także wolontariusze innych organizacji pozarządowych, członkowie grup nieformalnych czy też sympatycy, osoby, którym bliska jest idea bezinteresownego pomagania.

Bal został uroczyście rozpoczęty Hymnem Polski z muzyką na żywo w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji z Warszawy. Tradycyjnie jak w latach ubiegłych, pierwszym tańcem był Polonez, którego poprowadził osobiście ks. Wiesław Kosicki. Potem już zabawa w takt zagrany przez Orkiestrę oraz Dj, aż do północy. W Balu uczestniczyło wiele wspaniałych osobowości m.in. Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Agata Grula, Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk dypl. Piotr Chudzik.

Dla nas to wielkie wydarzenie, święto Caritas, wpisujące się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, ale także podkreślające rolę charytatywności w naszej Ojczyźnie. Bo czymże byłaby współczesna Polska bez wzajemnej bezinteresownej pomocy Darczyńców, wolontariuszy – nas wszystkich. Dziękuję wszystkim, że byli z nami w tym dniu – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Dochód z biletów – cegiełek (ich wartość to 20 zł) przekazany został na zakup wymarzonych prezentów świątecznych dla małych podopiecznych Caritas w ramach akcji „Prezenty z nieba”. W najbliższą sobotę, 1 grudnia 2018 roku o godzinie 9:30 wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej wręczą prezenty ok. 100 dzieciom w wieku od 3 do 13 lat.

Dziękujemy, że byliście z nami.

Zapraszamy do pełnej fotorelacji z wydarzenia (tu).

DSC_0584

NAJNOWSZE WPISY

Zapisy do świetlicy „Arka” w Centrum Charytatywnym Caritas
9 sierpnia 2019
Liliana – OPERACJA ALBO WÓZEK. DECYZJA NALEŻY DO NAS
7 sierpnia 2019
Dom Spotkania w Dąbrowicy i wczasorekolekcje dla niepełnosprawnych – od 25 lat
23 lipca 2019
Wakacyjna Akcja Caritas w pełni
15 lipca 2019
Projekt Caritas Polska i Banku Pocztowego
12 lipca 2019