V Gala Wolontariusza

Za nami już V Gala Wolontariusza, podczas której podsumowaliśmy wiele naszych działań. Rozstrzygnęliśmy także dwa konkursy. Pierwszy – Mam tę moc – skierowany do Szkolnych Kół Caritas, które od września podejmowały różne działania i otrzymywały za nie punkty. W nim bezkonkurencyjne okazało się SKC przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli, na drugim miejscu uplasowało się SKC przy Zespole Szkół w Sawinie, zaś trzecia lokata wywalczona została przez Szkołę Podstawową nr 7 w Chełmie. Drugi to okazja, by zauważyć pojedynczych wolontariuszy działających w szkolnych kołach. Z ponad 30 osób, spośród których każdy został wyróżniony, trzy młode damy otrzymały tytuł WOLONTARIUSZ ROKU – Joanna Olucha (ZS w Sawinie) oraz Dominika Odrzywolska i Martyna Daszuk (obie SP nr 7 w Chełmie). Postanowiliśmy także docenić reprezentantów wolontariuszy, którzy niezwykle licznie odpowiedzieli na naszą prośbę o pomoc przy organizacji Wigilii Miłosierdzia. Cieszymy się, że choć część z Was mogła być z nami w ten sobotni dzień, że mogliśmy podziękować Wam osobiście i uścisnąć dłonie.

Jako wisienkę na torcie ks. Dyrektor przygotował dla naszych wolontariuszy nie lada niespodziankę – koncert „Rodzi się Bóg” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego – multiinstrumentalisty, muzyka i wokalisty, showmana i osobowości telewizyjnej. Pan Maciej okazał się osobą niezwykle utalentowaną, ale także pełną ciepła i uśmiechu – spędziliśmy cudowny czas na wspólnym śpiewaniu kolęd, a po występie ustawiliśmy się w kolejkę, by otrzymać autograf i zrobić sobie zdjęcie.

To był dla nas prawdziwie rodzinny i radosny czas. Dziękujemy Wam, drodzy Wolontariusze i Opiekunowie, za obecność podczas V Gali Wolontariusza i już teraz mówimy – do zobaczenia za rok.

DSC_0615


Post Tags: , , , , , ,Partnerzy