Tylko 1 % – aż 35 łóżek rehabilitacyjnych

O 35 nowych łóżek dla chorych wzbogaciła się Wypożyczalna Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Ich zakup był możliwy dzięki ogromnej rzeszy osób, które w ubiegłym roku przekazały Caritas 1 % swojego podatku.

W sumie działająca od niespełna dwóch lat Wypożyczalnia dysponuje 88 łóżkami. Nie tylko nie wyglądają one jak szpitalne, ale przede wszystkim znacznie podnoszą komfort życia osoby cierpiącej. Za pomocą pilota, a więc zupełnie bez wysiłku, można zmieniać pozycje leżenia chorego, co ułatwia codzienne czynności, takie jak jedzenie, mycie czy przebieranie. Każde łóżko jest także wyposażone w uchwyt, który pozwala korzystającej z niego osobie na samodzielne podnoszenie się.

– Prosiliśmy podatników z archidiecezji lubelskiej o przeznaczenie 1 % ich podatku dla Caritas właśnie na zakup łóżek, bo kilkadziesiąt tych, którymi Wypożyczalnia dysponowała do tej pory, nie wystarczało dla wszystkich, którzy prosili o ich udostępnienie. Kolejka oczekujących codziennie wydłużała się nawet o kilka osób. Wszystkim, dzięki którym możemy pomóc osobom cierpiącym i ich rodzinom, serdecznie dziękujemy – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Oprócz łóżek Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego CAL  udostępnia chorym także koncentratory tlenu, odsysacze, chodziki oraz wózki inwalidzkie.