Trwa nabór wniosków – program stypendialny Skrzydła

Wraz z nowym rokiem szkolnym, rozpoczęła się kolejna edycja programu stypendialnego „Skrzydła”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

SKRZYDŁA to ogólnopolski program stypendialny, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, których nauka oraz rozwój – z różnych powodów –  są zagrożone. Uczniowie potrzebujący wsparcia powinni być zgłaszani do Caritas Lubelskiej przez pedagogów szkolnych, dyrektorów, wychowawców, opiekunów Szkolnych Kół Caritas lub pracowników placówek pomocowych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Caritas. Stypendium można przeznaczyć na:

• dożywianie
  • wyprawka szkolna
  • odzież letnia i zimowa
  • odzież sportowa
  • korepetycje
  • dojazdy do szkoły
  • zakup okularów korekcyjnych

Nabór wniosków trwa do końca września 2018 roku. Prawidłowo wypełnione wnioski należy dostarczyć osobiście lub drogą pocztową do Centrali Caritas w ww. terminie (wniosek można pobrać tu).

Dzięki hojności i ofiarności Darczyńców co rocznie pomocą finansową jest objętych ok. stu stypendystów z terenu całej Archidiecezji Lubelskiej. Średnia wysokość stypendium wynosi ok. 950 zł na cały rok szkolny. Jednak wciąż wiele dzieci czeka na naszą pomoc, aby dołączyć do grona Darczyńców programu wystarczy wypełnić poniższe deklaracje i przesłać je do Caritas:

deklaracja dla firm

deklaracja dla osób indywidualnych

Określona kwota to określona pomoc:

• „Skrzydła na co dzień” – zabezpieczą podstawowe potrzeby dziecka w szkole. Deklarowana kwota darowizny w tym wypadku wynosi 147 zł miesięcznie, a więc 1470 zł na cały rok szkolny. Pokrywa codziennie potrzeby tj. przybory szkolne oraz odzież letnia i zimowa.
  • „Skrzydła na przyszłość” – zabezpieczają potrzeby, które bezpośrednio wpływają na rozwój i edukację dziecka, np. korepetycje, wyjścia klasowe do kina czy teatru, jak również wycieczki szkolne oraz dojazdy do szkoły (refundacja biletów miesięcznych). Miesięczna kwota przy wyborze „Skrzydeł na przyszłość” wynosi 154 zł miesięcznie, co w skali roku szkolnego daje kwotę 1540 zł.
  • to tylko propozycje – każda kwota jest ważna, dzięki niej zapewnisz przybory szkolne, korepetycje i co najważniejsze lepszy start w dorosłe życie.

Jeśli chciałbyś zostać regularnym Darczyńcą programu Skrzydła skontaktuj się z koordynatorem – Martą Ogrodowską-Najda, kontakt: e-mail: mogrodowska@caritas.pl, tel: 81-532-95-71