Światowy Dzień Chorego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

14 lutego 2017 r. Księża Dyrektorzy – Ksiądz Wiesław i Ksiądz Marcin – wraz z Księdzem Biskupem Mieczysławem Cisło udali się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, by wraz z personelem oraz pacjentami modlić się z okazji Światowego Dnia Chorego.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 25 lat temu. Nasz papież nierozerwalnie związał ten dzień z wspomnieniem Maryi z Lourdes, która 161 lat temu objawiła się czternastoletniej dziewczynce – Bernadecie, i która od tamtej pory wielokrotnie była pośredniczką w cudach uzdrowienia.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kaplicy szpitalnej. Jego Ekscelencja podczas wygłoszonej homilii powiedział: – Kiedy Chrystus umierał na krzyżu, jego ostatnie słowa skierowane były do św. Jana – Jego umiłowanego ucznia „Oto Matka twoja”, a do Maryi stojącej obok rzedł „Niewiasto, oto syn Twój”. Te słowa odnoszą się do każdego z nas, którzy uwierzyliśmy w Jezusa. Po co nam Maryja, skoro możemy zwracać się bezpośrednio do Boga? Bo Pan Jezus nawet pierwszego cudu by nie dokonał,  gdyby nie spostrzegawczość Jego Matki, to właśnie ona zauważyła, że w kanie galilejskiej zabrakło wina i poprosiła swego Syna, by pomógł.  Taka jest właśnie Maryja – po cichu oręduje za nami – swoimi dziećmi – podsumował.

Po Eucharystii Ksiądz Biskup udzielił także Sakramentu Bierzmowania czwórce pacjentów. Nie mogło zabraknąć także drobnych upominków przygotowanych przez naszą Caritas. Dzięki hojności darczyńców do dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych w szpitalach naszej archidiecezji trafiło w tym roku 700 paczek. 400 z nich otrzymały pacjenci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

DSC_1094DSC_1144