XXIII Światowy Dzień Chorego – pomoc chorym to nasza misja

W naszej działalności i misji jest to szczególne ważny dzień, bo to właśnie chorzy i cierpiący są nam bardzo bliscy. Otaczamy ich modlitwą i wsparciem, aby choć trochę ulżyć im w bólu i cierpieniu. Od wielu lat przy naszej Caritas działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – łóżek, chodzików, wózków inwalidzkich. Corocznie organizujemy turnusy rehabilitacyjne w Domu Spotkania w Dąbrowicy na które przyjeżdżają osoby niepełnosprawne z całej Polski. Naszym marzeniem jest, aby pomagać jeszcze więcej i jeszcze lepiej, dlatego w sierpniu tego roku ukończymy budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, w którym powstanie domowe hospicjum oraz ośrodek rehabilitacji.
Pomoc chorym i cierpiącym jest szczególnie ważna dla naszej Caritas. Sam w rodzinie doświadczyłem choroby bardzo mi bliskiej osoby i wiem jak ważna jest modlitwa i pomoc chociażby w przystosowaniu mieszkania do potrzeb osoby chorej. Dlatego systematycznie zakupujemy nowy sprzęt rehabilitacyjny  tj. łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, wózki, chodziki, które następnie udostępniamy rodzinom. W tym roku otworzymy domowe hospicjum w Krasnymstawie, które zapewni opiekę medyczną obłożnie chorym w ich domach. To dla nas bardzo ważne, aby pomagać chorym i potrzebującym. – wyjaśnia ks. Wiesław Kosicki, dyrektor naszej Caritas.
Warte podkreślenia jest również to, że to dzięki naszym Darczyńcom udzielamy wsparcia, które dociera do coraz większej liczby cierpiących i potrzebujących osób.
 Światowy Dzień Chorego - 2015
Z całego serca, dziękujemy za to, że jesteście z nami!

Światowy Dzień Chorego  na świecie obchodzony już po raz 23. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 11 maja 1992 r. – w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Rzymie.  Corocznie w tym szczególnym dniu ks. Wiesław Kosicki,  dyrektor  Caritas Archidiecezji Lubelskiej, odwiedza pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie aby otoczyć ich modlitwą i wręczyć drobne upominki. W tym roku wizyta została zaplanowana na 17 lutego o godzinie 14:00.