Stypendium Sportowe Skrzydła – ruszył nabór wniosków

Wraz z nowym rokiem szkolnym, rozpocznie się edycja nowego programu stypendialnego „SPORTOWE SKRZYDŁA”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

SPORTOWE SKRZYDŁA to program obejmujący opieką finansową uczniów szkół podstawowych, i średnich, którzy wyróżniają się swoimi w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie ubiegający się o stypendium muszą załączyć do wniosku zaświadczenie wystawione przez szkołę bądź klub sportowy o predyspozycjach do otrzymania stypendium lub dyplomy dokumentujące osiągnięcia.

Przyznane środki mogą być przeznaczone na:

• wyprawkę szkolną;
  • odzież sportową;
  • obuwie sportowe;
  • korepetycje;
  • zajęcia sportowe;
  • opłatę za członkostwo w klubie sportowym;
  • obozy sportowe;
  • dojazdy do szkoły;
  • zakup sprzętu sportowego.

Zachęcamy do złożenia wniosku.
Sportowe Skrzydła – wniosek –

Fundusz Stypendialny Sportowe Skrzydła został zainicjowany podczas Charytatywnego Balu Sportowca Lubelszczyzny, który odbył się 25 stycznia  w Hali Sportowo – Widowiskowej Globus w Lublinie. Całe środowisko sportowe Lubelszczyzny zebrało wówczas ponad 60 tysięcy złotych na wsparcie dzieci uzdolnionych sportowo.