Nasz cel to służba potrzebującym

Ty możesz robić to, czego ja nie potrafię. Ja mogę robić to, co się tobie nie udaje. Wspólnie możemy dla Pana Boga dokonać czegoś zupełnie wspaniałego.

św. Matka Teresa z Kalkuty - Patronka Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Od ponad 30 lat pomagamy potrzebującym

chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym

Jesteśmy katolicką organizacją pozarządową działającą na Lubelszczyźnie od 1991 roku. W swojej działalności koncentrujemy się na pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź też zmagające się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Organizujemy wypoczynek letni oraz zimowy dla dzieci, prowadzimy fundusz stypendialny „Skrzydła”, udzielamy korepetycji, walczymy z problemem głodu poprzez dożywianie dzieci i młodzieży w szkołach oraz wydawanie paczek żywnościowych. Prowadzimy Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie, a w nim m.in. Ośrodek Rehabilitacji, Hospicjum Domowe i Ośrodek Psychoterapii, opiekujemy się bezdomnymi w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych – wydajemy im posiłki, ubrania, prowadzimy dla nich łaźnię oraz świetlicę.

Jesteśmy wszędzie tam,
gdzie jest człowiek w potrzebie.

Szacujemy, że każdego roku otaczamy pomocą blisko 36 tysięcy osób.

leki

dofinansowanie operacji i rehabilitacji członka rodziny

żywność

odzież