POMOC DLA UKRAINY – akcja "RODZINA RODZINIE"

Caritas_Ukraina_739x149_v02-A (1)

Caritas Polska, w tym Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarnie włącza się w pomoc Ukrainie. W ramach Jałmużny Wielkopostnej rozpoczyna akcję „RODZINA RODZINIE”.

Akcja polega na mobilizowaniu Polaków do wysyłaniu paczek do poszkodowanych i ubogich rodzin ukraińskich. W najbliższych dniach Caritas z Ukrainy przedstawi listę parafii i wykaz potrzebujących rodzin.  Następnie Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozdysponuje listy wśród parafii diecezjalnych, gdzie będzie prosić wiernych o przygotowanie paczek. Dzięki wsparciu „Poczty Polskiej” paczki do 20 kg będą wysyłane całkowicie za darmo. Każda wysłana paczka musi zawierać dopisek „DLA UKRAINY”.

„Pomoc dla Ukrainy to wyraz naszego miłosierdzia. Jest to szczególnie ważne w okresie Wielkiego Postu. Tak jak Pan Jezus pościł 40 dni, tak i My możemy w tym okresie odmówić sobie jakiegoś dobra na rzecz bliźnich w potrzebie. Ukraina potrzebuję naszej pomocy i modlitwy, dlatego zaangażujmy się w akcję RODZINA RODZINIE” – ks. Wiesław Kosicki, dyr. Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Akcja rozpocznie się 7 marca. Na naszych stronach opublikujemy listę parafii ukraińskich wraz z wykazem  rodzin potrzebujących wsparcia i opisem sytuacji. Ze względu na ochronę danych osobowych na Ukrainie do każdej rodziny zostanie przyporządkowany numerek. Przygotowaną paczkę będzie należało odesłać zaadresowaną na imię i nazwisko proboszcza parafii z podaniem numeru rodziny.

Wszystkie dary – żywność o przedłużonej ważności, ubrania, przybory higieniczne można również dostarczyć do siedziby Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

m_logo1.pngMiło nam również poinformować, że apel o pomoc dla Ukrainy nie pozostał bez odpowiedzi. Dzięki ofiarności firmy HERBAPOL w Lublinie otrzymaliśmy 3 palety herbaty i syropów spożywczych. W najbliższych dniach zapakujemy je w paczki i wyślemy na Ukrainę! Dziękujemy! www.herbapol.com.pl

 

Do tej pory Caritas przekazała 150 000 zł dla Caritas z Ukrainy, która wysłała transporty z lekami i żywnością dla poszkodowanych w Kijowie.


Partnerzy