Polscy artyści zaśpiewają i zagrają dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie

Znakomici polscy artyści zaśpiewają i zagrają dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie
„Nuty nadziei” to koncert którego celem będzie bezpośrednia pomoc cierpiącym i prześladowanym chrześcijanom oraz zwrócenie uwagi na trudną sytuację w jakiej znajdują się nasi bracia na Bliskim Wschodzie.
“Przyzwyczailiśmy się do codziennych wiadomości i obrazów z tamtego rejonu, pełnych okrucieństwa, bólu i cierpienia. Nie mogąc pomóc odwracamy nasze oczy od trudnej sytuacji. Nie chcemy jednak trwać w poczuciu beznadziei i bezsiły. Ten koncert ma być wyrazem naszej wiary w to, że nawet drobne rzeczy, które czynimy rozprzestrzeniają dobro i mogą zmniejszyć zło i ból, którego doświadczają nasi prześladowani bracia. Każdy może ofiarować to co ma: chwilę modlitwy, dobrą myśl, a także uczynić jakiś materialny gest. Nasi artyści postanowili ofiarować swój czas i talent” – mówi autor inicjatywy Marcin Pospieszalski.
Koncert odbędzie się 20 stycznia w klubie PALLADIUM w Warszawie o godzi. 19:00
Wystąpią:Nuty Nadziei
– 2 TM 2,3
– Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy
– Jan Trebunia Tutka
– Maleo Reggae Rockers
– New Life’m
– Mate.o Otręba
– Marika
– Lilu
Organizatorem koncertu jest Fundacja Niepodległości, partnerem inicjatywy jest Caritas Polska. Biletem wstępu na koncert będzie okazanie dowodu wpłaty na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem IRAK. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz kilkuset irackich rodzin chrześcijańskich, które z powodu prześladowań schroniły się w Libanie, gdzie przebywają pod opieką libańskiej Caritas.

źródło: caritas.pl