Pola Nadziei na patronalne święto Caritas

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – patronalnego święta Caritas (8 kwietnia br.) w parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się zbiórka do puszek, której celem będzie zebranie środków finansowych na działalność hospicyjną. Znakiem solidarności i podziękowania będzie wręczany Darczyńcy żonkil.

Od roku 2017 Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie prowadzi Hospicjum Domowe, które otacza opieką pacjentów nieuleczalnie chorych, w terminalnej fazie choroby  nowotworowej. Misją zespołu hospicyjnego jest uśmierzanie bólu, łagodzenie cierpienia ale też podniesienie jakości życia.

W tym roku nasza Caritas dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” mającej na celu zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej, propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych otwartych na drugiego człowieka oraz pozyskanie środków finansowych potrzebnych na bieżące funkcjonowanie. Hospicjum Domowego Caritas działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli a opieka hospicyjna, mimo braku kontraktu z NFZ, jest bezpłatna dla chorego i jego rodziny.

Krasnostawskie Pola Nadziei zostały objęte patronatem przez Panią Teresę Hałas Poseł na  Sejm RP oraz Panią Hannę Mazurkiewicz Burmistrz Krasnegostawu.

Harmonogram wydarzeń Pól Nadziei w Krasnymstawie:

08.04.2018r.- żonkilowa kwesta w kościołach;

12.03.-16.04.2018r.- konkurs fotograficzny i multimedialny dla młodzieży pt. „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”;

10.04.- 10.05.2018r.- konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Radość pomagania”;

24.04.2018r.- konferencja dla młodzieży pt. „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”;

26.05.2018r – charytatywny rajd rowerowy, piknik rodzinny;

20-21.06.2018r.- przedstawienie dla dzieci „Złoty Promyczek Nadziei”;

Październik 2018r.- sadzenie Pól Nadziei.

 

Do pobrania :

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PolaNadziei2018

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

REGULAMIN KONKURSU MULTIMEDIALNEGO

 

Zachęcamy do włączenia się w akcję.


Post Tags: , , , , , ,Partnerzy