Pogotowie ubraniowe dla bezdomnych – zbieramy i ubieramy

Homeless man

Już po raz 16. w pierwszych dniach grudnia w Domu Spotkania w Dąbrowicy odbędą się rekolekcje adwentowe dla ponad 40 bezdomnych mężczyzn.

Celem czterodniowych rekolekcji jest szukanie mocy do zmiany życia z pomocą Jezusa Chrystusa. W programie zaplanowana jest codzienna Msza św., koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniec i spotkania w grupach. Uczestnicy rekolekcji będą mogli skorzystać z opieki medycznej oraz wymiany ubrań zaopatrując się w odzież zimową oraz buty.

Zwracamy się do Państwa o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki ubrań – kurtek, czapek, szalików, koszul, swetrów, bluz, spodni, butów i wszystkich innych niezbędnych rzeczy podczas zimy. Apelujemy jednocześnie, aby było to ubrania niezniszczone i czyste, podkreślające godność człowieka. Zbieramy również przybory i środki higieny osobistej.

Wszystkie dary można przynosić do Caritas Archidiecezji Lubelskiej od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 14 oraz w soboty w godzinach 10 – 12 do punktu Pomocy Doraźnej z hasłem „pogotowie ubraniowe”.

Więcej informacji pod nr tel. 662-722-342.


Post Tags: , , , ,Partnerzy