Lubelski finał wielkiego dzieła

To dla nas ogromna radość, że nasz występ jest cegiełką na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Oby dudków na wspieranie najmłodszych było jak najwięcej – mówiła Hanna Chowaniec-Rybka, góralka, która przyjechała z zespołem aż z Podhala, żeby śpiewem uświetnić w Lublinie najbardziej znaną akcję Caritas.

Oprócz górali w koncert kończący Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w Archidiecezji Lubelskiej, który odbył się 25 stycznia w auli „Domu Nadziei” z wielkim zaangażowaniem włączyło się środowisko medyczne. Warto przypomnieć, że aż jedną trzecią środków z adwentowej akcji Caritas przeznacza na leczenie i rehabilitację ich najmłodszych, a ciężko chorych pacjentów. – Gdyby był to jakikolwiek inny koncert trudno byłoby nam się zebrać, bo Chór tworzą głównie studenci, a właśnie trwa sesja egzaminacyjna. Cieszymy się, że naszym śpiewem mogliśmy pomoc – podkreślała Monika Mielko-Remiszewska, dyrygent Chóru Uniwersytetu Medycznego.

Podczas koncertu zaśpiewał też Blues-rock Band „Po godzinach” – grupa lekarzy, dla których występ na zaproszenie Caritas Archidiecezji Lubelskiej był drugim publicznym wystąpieniem po wielu latach przerwy we wspólnym muzykowaniu. Chętnych nie brakowało.

Na zakończenie koncertu dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej podziękował tym, którzy wsparli osiemnastą akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez zakup świec i wolontarystyczną pracę przy ich rozprowadzaniu. Dzięki tysiącom dobrych ludzi obecna edycja Wigilijnego Dzieła przyniosła Caritas Archidiecezji Lubelskiej 380 tys. zł na pomoc tym, którzy proszą najciszej.

Dziękujemy także darczyńcom, którzy wsparli naszą loterię, a są to:

• Siłownia „Samson”
  • Studio Masażu i Rehabilitacji „Care”
  • „Żywioły ziemi” Pracownia Ceramiki i Rękodzieła Artystycznego”
  • Salon kwiatowy „Łezka”
  • Centrum Kosmetyki i Fryzjerstwa INCANTO
  • Studio Fryzjersko- Kosmetyczne „Reni”
  • Fantasy Park w Lublinie
  • Muzeum Lubelskie w Lublinie
  • SLIM LINE Centrum Nowoczesnej Kosmetyki
  • Teatr Muzyczny w Lublinie
  • Pani Anna Chołota oraz Salon Wizażu i Stylizacji