Kaplica sercem szpitala –XXVI Światowy Dzień Chorego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się w kaplicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodźki w Lublinie Mszą Święta pod przewodnictwem J.E. bpa Mieczysława Cisło. Po jej zakończeniu ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej wraz z piłkarkami MKS Perła Lublin i  wolontariuszami udał się na wybrane oddziały, by wręczyć małym pacjentom upominki. W tym roku Caritas przygotowała 739 paczek, 400 trafiło do dzieci hospitalizowanych w USDz, pozostałe do pacjentów innych szpitali na terenie archidiecezji lubelskiej – w Chełmie, Bełżycach, Świdniku, Poniatowej i Puławach.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest co roku 11 lutego, a ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.