Jak pomóc?

Dzieła charytatywne, które prowadzi Caritas Archidiecezji Lubelskiej są możliwe tylko dzięki różnym formom wsparcia naszych Darczyńców. Możesz pomóc nam świadczyć miłosierdzie potrzebującym, wybierając jeden lub kilka z poniższych dzieł jakie realizuje nasza Caritas.

wpłacam

*WAŻNE – – pamiętaj aby wpisać CEL darowizny oraz KWOTĘ.

Centrum Charytatywne w Krasnymstawie

P1030605W 2016 roku do użytkowania został oddany budynek dwukondygnacyjny, w całości dostosowany do osób niepełnosprawnych o łącznej powierzchni 640 m2. Jego najważniejszym elementem jest Hospicjum Domowe. Obejmuje ono opieką chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, przebywających w swoich domach, w środowisku, które znają i gdzie czują się najlepiej. Zespół Hospicjum otacza jednocześnie opieką rodzinę chorego w trudnym okresie choroby, jak też osierocenia.. W ramach Centrum funkcjonuje Ośrodek Terapii i Rehabilitacji, który swoją pomocą otacza osoby w trudnej sytuacji finansowej zapewniając im poradnictwo psychologiczne oraz rehabilitację. Od stycznia opiekę nad dziećmi sprawuje świetlica wyposażona w salę komputerową. Swoją działalność rozpoczęło już Centrum Wolontariatu – wspierające i koordynujące pomoc osobom zmarginalizowanym i zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz Klub Amazonek, gdzie spotykają się Panie, które połączyła choroba-rak piersi. Więcej o działalności na www.centrumcharytatywne.pl.

Z dumą podkreślamy, że nasza placówka, oprócz specjalistycznej pomocy medycznej i opieki dla obłożnie chorych, zapewnia wsparcie psychologiczne, rehabilitacyjne czy duchowe dla każdego, kto tego potrzebuje.

Centrum możesz wesprzeć wpłacając za pomocą systemu płatności online (Dotpay). Wystarczy, że klikniesz poniższe przyciski:

3050 100

inna kwota

*wybierając opcja – INNA KWOTA – wpisz kwotę darowizny oraz podaj cel – DAROWIZNA CENTRUM CHARYTATYWNE KRASNYSTAW

 Więcej o Centrum na stronie www.centrumcharytatywne.pl 

Jeśli masz pytania skontaktuj się z Magdaleną Pawlak, kontakt: e-mail: m.pawlak@caritas.pl, tel: 662-722-342.

Program Stypendialny „SKRZYDŁA”

skrzydlaSKRZYDŁA to ogólnopolski program stypendialny, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, których nauka oraz rozwój – z różnych powodów –  są zagrożone. Dzięki hojności i ofiarności Darczyńców co rocznie pomocą finansową jest objętych ok. stu stypendystów z terenu całej Archidiecezji Lubelskiej. Średnia wysokość stypendium wynosi ok. 950 zł na cały rok szkolny.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe na pomoc stypendialną wciąż czeka 50 dzieci. Możesz to zmienić!

Określona kwota to określona pomoc:

  • „Skrzydła na co dzień” – zabezpieczą podstawowe potrzeby dziecka w szkole. Deklarowana kwota darowizny w tym wypadku wynosi 147 zł miesięcznie, a więc 1470 zł na cały rok szkolny. Pokrywa codziennie potrzeby tj. przybory szkolne oraz odzież letnia i zimowa.
  • „Skrzydła na przyszłość” – zabezpieczają potrzeby, które bezpośrednio wpływają na rozwój i edukację dziecka, np. korepetycje, wyjścia klasowe do kina czy teatru, jak również wycieczki szkolne oraz dojazdy do szkoły (refundacja biletów miesięcznych). Miesięczna kwota przy wyborze „Skrzydeł na przyszłość” wynosi 154 zł miesięcznie, co w skali roku szkolnego daje kwotę 1540 zł.
  • to tylko propozycje – każda kwota jest ważna, dzięki niej zapewnisz przybory szkolne, korepetycje i co najważniejsze lepszy start w dorosłe życie!

SkrzydłaSkrzydła na przyszłość

inna kwota skrzydła

*wybierając opcja – INNA KWOTA – wpisz kwotę darowizny oraz podaj cel – SKRZYDŁA

Jeśli chciałbyś zostać regularnym Darczyńcą programu Skrzydła skontaktuj się z koordynatorem – Martą Ogrodowską, kontakt: e-mail: mogrodowska@caritas.pl, tel: 81-532-95-71. Więcej o programie Skrzydła. 

Dołącz do grona Darczyńców programu, wystarczy wypełnić poniższe deklaracje:

deklaracja dla osób indywidualnych
deklaracja dla firm

 

Fundusz Caritas Dzieciom

Logo FCD wersja ostatecznaFundusz Caritas Dzieciom – to narzędzie pomocowe powołanie we wrześniu 2013 roku. Jego głównym celem jest pomoc dzieciom z terenu archidiecezji lubelskiej poprzez finansowanie:

  • dożywiania – ciepłych i pełnowartościowych posiłków;
  • wyprawek szkolnych;
  • stypendiów socjalnych;
  • wypoczynku letniego i zimowego;
  • operacji i rehabilitacji.

Tylko w 2014 roku Fundusz Caritas Dzieciom sfinansował m.in. 38 164 ciepłych posiłków i 500 wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci. Mimo to wiele dzieci wciąż czeka  na naszą pomoc, skala problemu jest zdecydowanie większa*.

ZMIEŃ TO!

3050100inna kwota

*wybierając opcja – INNA KWOTA – wpisz kwotę darowizny oraz podaj cel – DAROWIZNA Fundusz Caritas Dzieciom

Szacujemy, że jeden ciepły posiłek to koszt ok. 6 zł dziennie, zakup wyprawki szkolnej to koszt od 60 do 100zł, dzienny koszt pobytu dziecka podczas wypoczynku letniego/zimowego to ok. 100zł –   to tylko propozycje – każda kwota jest ważna!

*Wg. raportu UNICEF „Dzieci Recesji – Wpływ kryzysu gospodarczego na warunki i jakość życia dzieci w krajach wysokorozwiniętych” z dnia 28.X.2014 roku wynika, że 21,8% dzieci w Polsce (od 0 do 17 lat) żyje w ubóstwie relatywnym, a blisko 10% z nich żyje w ubóstwie skrajnym.

Jeśli chciałbyś zostać regularnym Darczyńcą Funduszu Caritas Dzieciom skontaktuj się z Magdaleną Pawlak, kontakt: e-mail: m.pawlak@caritas.pl, tel: 662-722-342.

 

Pomoc Doraźna

Centrum Pomocy Doraźnej

Centrum Pomocy Doraźnej Caritas jest działem najczęściej udzielającym pomocy – w ciągu jednego miesiąca około 100 osób otrzymuje dary w różnej postaci!
Sama nazwa wskazuje jak wielką wagę ma to, co podopieczni dostają – jest to przede wszystkim żywność, ale także leki oraz odzież również drobny sprzęt AGD i meble.

30 50100inna kwota

 

 

*wybierając opcja – INNA KWOTA – wpisz kwotę darowizny oraz podaj cel – DAROWIZNA Centrum Pomocy Doraźnej

Przykładowa wartość paczki żywnościowej dla jedno- lub dwuosobowej rodziny to około 50 zł. Odpowiednio większe rodziny otrzymują paczki na kwotę nawet 100 zł, a w nich podstawowe produkty niezbędne do zaspokojenia najważniejszych potrzeb. W zależności od sytuacji, wykupujemy także leki dla tych, których zwyczajnie nie stać na realizację recepty.

Jeśli masz pytania to skontaktuj się z Magdaleną Pawlak, kontakt: e-mail: m.pawlak@caritas.pl, tel: 662-722-342.

Anielska Przystań

Anielska Przystań to kolejny nowy projekt, którego celem jest pomoc potrzebującym. W działającym od wielu lat Punkcie Pomocy Doraźnej Caritas można otrzymać pomoc w formie odzieży, butów, sprzętów gospodarstwa domowego i innych niezbędnych w codziennym użytkowaniu rzeczy. Od grudnia 2017 roku można również otrzymać ciepły posiłek.
Wszytko dzięki jadłodajni Anielska Przystań, w której posiłki zapewnia Catering Anielskie Smaki prowadzony przez Fundację Dantis. Każdy z potrzebujących od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:30 otrzyma bezpłatnie ciepły posiłek w specjalnie przygotowanym i ogrzewanym pomieszczeniu w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15. Doskonale wiemy, że możemy na Was liczyć w sytuacjach kryzysowych: ktoś traci dom, ucierpiał w wypadku, czy kiedy ratujemy czyjeś życie. Bardzo dziękujemy za te gesty solidarności z bliźnimi! Chcemy pójść krok dalej i zaprosić Cię do regularnej pomocy. Takiej bez rozgłosu, ale bardziej efektywnej. Wystarczy:

1. Zdecydować jaką kwotę chcesz przekazać co miesiąc. Może to być 20, 30, 50, czy 100 zł.
2. Wybrać cel: bezpłatne i ciepłe posiłki dla bezdomnych w Anielskiej Przystani

Ustawić stałe zlecenie – Pekao S.A. V Oddział w Lublinie, ul. Królewska 1, 20-109 Lublin nr 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem darowizna regularna_(wybrany cel, np. darowizna posiłki dla bezdomnych).

Numery kont

Środki finansowe można przekazać również bezpośrednio na nasze konto:
PLN – 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351,
Walutowe $ 59 1240 1503 1787 0000 1752 8364,
Walutowe Euro 72 1240 1503 1978 0000 1752 8377,
Wpłaty w ramach fundraisingu 96 1240 1503 1111 0010 5056 2610.
Dane:
Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin, bank: Pekao S.A. V Oddział w Lublinie, ul. Królewska 1, 20-109 Lublin.wpłacam
Można również skorzystać z systemu płatności online:*WAŻNE – pamiętaj aby wpisać CEL darowizny oraz KWOTĘ.  

Rehabilitacja i leczenie osób dorosłych

rehabilitacja i leczenie dorosłych

Łóżka rehabilitacyjne oraz koncentratory tlenu to dwa najpilniejsze sprzęty medyczne, które można wypożyczać w Caritas niezbędne do rehabilitacji osób chorych.

W ciągu jednego dnia nawet 10 odebranych połączeń telefonicznych to pytania o ich dostępność.  Obecnie w ciągłym obiegu znajduje się ponad 190 łóżek i kilkadziesiąt koncentratorów,  ale liczba oczekujących na ich wypożyczenie jest równie duża, to aż 90 osób.  W ostatnich dwóch latach zakupiliśmy około 50 nowych łóżek.

Ogromne zapotrzebowanie jest również na małe, ale bardzo ważne elementy leczenia, a więc wszelkie środki przeciwodleżynowe, pielęgnacyjne, pampersy dla dorosłych czy pieluchomajtki. Wpłaty na ten cel będą ogromną pomocą dla tych, którzy borykają się na co dzień z chorobą i niepełnosprawnością.

30 50 100

 inna kwota

 

*wybierając opcja – INNA KWOTA – wpisz kwotę darowizny oraz podaj cel – DAROWIZNA rehabilitacja i leczenie osób dorosłych

Jeśli masz pytania to skontaktuj się z Magdaleną Pawlak, kontakt: e-mail: m.pawlak@caritas.pl, tel: 662-722-342..

Zostań regularnym Darczyńcą

Matka TeresaZostań Regularnym Darczyńcą i przyłącz się do grona zaufanych i wiernych Przyjaciół Caritas. Decydując się na systematyczne wsparcie pomagasz zapewniać trwałą i regularną pomoc dla naszych Podopiecznych. Pozwalasz nam jednocześnie planować kolejne działania, realizować projekty, zdobywać nieosiągalne cele i możliwym czynić niemożliwe. Bez Ciebie nasza praca nie przynosiłaby takich efektów jak teraz. Tylko razem możemy osiągnąć jeszcze więcej. Nie zwlekaj – już dziś dołącz do wyjątkowego grona stałych Darczyńców – pomagaj cały czas! Skontaktuj się z nami za pomocą specjalnego formularza:

Imię i nazwisko *

E-mail *

Telefon *

Przepisz kod z obrazka obok: captcha

 * Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do kontaktu ze mną drogą elektroniczną, jak również telefonicznie. Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych i prawach osób, których dane są przetwarzane, zawartymi w Polityce Prywatności.

pola oznaczone * są wymagane.


Jeśli masz pytania skontaktuj się z Magdaleną Pawlak, kontakt: e-mail: m.pawlak@caritas.pl, tel: 662-722-342..
 

Wolontariat

Matka Teresa z Kalkuty dla wolo

Nie wyobrażamy sobie naszego funkcjonowania bez ogromnego i bezcennego wsparcia tych, którzy bezinteresownie działają na rzecz naszych podopiecznych, niosąc pomoc tam, gdzie tylko pojawia się potrzeba. Wolontariusze, bo o nich mowa jednoczą się w ramach Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz przy naszej Centrali. Łącznie jest ich prawie 4000.

Wiemy, jak wielkim darem są ich serca, czas oraz talenty, dlatego chcemy jak najlepiej służyć także i im. Dzięki Twojej pomocy możemy sprawić, by byli jeszcze lepiej widoczni podczas swoich działań, by byli coraz lepiej przygotowani do niesienia pomocy i mogli budować coraz silniejszą więź ze sobą, a co za tym idzie wspólnotę o coraz większej mocy sprawczej.

30 50 100 inna kwota

 

*wybierając opcja – INNA KWOTA – wpisz kwotę darowizny oraz podaj cel – DAROWIZNA dzieła wolontariatu Caritas

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś dowiedzieć się więcej o Wolontariacie CAL zapraszamy na www.lublin.caritas.pl/wolontariat, e-mail: wolontariat.lublin@caritas.pl.; tel. 668 770 774.

 

Modlitwa

Jednym z cenniejszych darów jakie możemy otrzymać jest dar modlitwy. Modlitwy w intencji całej naszej Caritas, a więc Podopiecznych, pracowników, Wolontariuszy, Darczyńców czy Przyjaciół.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Twojemu wsparciu i z Bożą pomocą będziemy mogli jeszcze lepiej służyć i pomagać. Już teraz składamy Ci serdeczne Bóg zapłać!Matka Teresa z Kalkuty - modlitwa

Poinformuj nas o swojej modlitwie za pomocą formularza:

Imię i nazwisko *

E-mail *

Telefon

Ofiarowana modlitwa *

Przepisz kod z obrazka obok: captcha

 * Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu i zakresie niezbędnym do kontaktu ze mną drogą elektroniczną, jak również telefonicznie. Oświadczam, że zapoznałem się z informacjami o przetwarzaniu danych osobowych i prawach osób, których dane są przetwarzane, zawartymi w Polityce Prywatności.

pola oznaczone * są wymagane.

podziękowania


Partnerzy