"(…)dziewczynki pojadą na wakacje połączone z rahabilitacją" – fundusz pomocowy dla Patrycji i Agaty o wartości 25 000 złotych

Patrycja i Agata (2 of 6) Dokładnie trzy miesiące temu na łamach naszej strony opublikowaliśmy wywiad z mamą „babińca miłości” – Panią Małgorzatą Zamoryn i ruszyła lawina dobrych serc. Rozdzwoniły się telefony z pytaniem jak pomóc i jak ulżyć dziewczynkom w bólu. Co najważniejsze media zainteresowały się losem rodziny, jeden materiał, drugi i viral ruszył. Dziś już znamy jej efekt!

Dzięki Darczyńcom, ks. Wiesław Kosicki przekazał na ręce Pani Małgorzaty symboliczny czek o wartości 25 000 zł – Fundusz Pomocowy utworzony specjalnie dla Patrycji i Agaty w ramach Funduszu Caritas Dzieciom. Jak zaznaczył ks. Wiesław, te pieniądze mają choć trochę ulżyć w bólu i pomóc dziewczynkom w walce z chorobą. Dodatkowo razem z Panią Małgorzatą rozpoczął już planowanie wakacji dla dziewczynek połączonych z rehabilitacją.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w pomoc, to dzięki Wam pomagamy dziewczynkom! Dziękujemy również TVP Lublin, Radiu Lublin i telewizji TTV za pomoc w realizacji materiału o Patrycji i Agatce.

Patrycja i Agata (4 of 6)

Logo FCD wersja ostateczna

Patrycja i Agata od ponad dwóch lat są objęte pomocą Funduszu Caritas Dzieciom. Od urodzenia walczą z nieuleczalną chorobą – pęcherzowe oddzielenie naskórka. Jest to choroba, w której nawet najdelikatniejszy dotyk boli i sprawia, że powstają rany. Mimo choroby uczą się i odważnie „pokazują się” światu, nie bacząc na spojrzenia, a ich mama, Pani Małgorzata pomimo obowiązków jest pełna energii i zapału.

Patrycja i Agata (1 of 6)

Patrycja i Agata (6 of 6)