Dziękujemy tysiąckrotne

Aż 5 ton artykułów spożywczych zaledwie w dwa dni – tyle udało się zebrać wolontariuszom z Archidiecezji Lubelskiej w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności Caritas. Mogliśmy dzięki temu pomóc tysiącu ubogim.

Zbiórka pod hasłem „Tak, POMAGAM” odbywała się 9 i 10 grudnia w Lublinie, Puławach, Chełmie i Krasnymstawie, w kilkunastu sklepach sieci Stokrotka, Biedronka i Carrefour. Do specjalnie oznakowanych koszy można było wkładać m. in. mąkę, cukier, makaron konserwy, herbatę, słodycze i ryż. – Ilość zebranej żywności bardzo mile nas zaskoczyła – mówi Ewa Kolano, archidiecezjalna koordynatorka akcji. – Okazało się, że chociaż kryzys ekonomiczny dotknął każdego, to nie znieczulił na potrzeby tych, którzy nie mają nic. Z darów, które udało się uzyskać, przygotowaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących. Radość, którą mieli w oczach robiła ogromne wrażenie. W ich imieniu wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – dodaje E. Kolano.

We wszystkich sklepach na kupujących czekało łącznie 180 wolontariuszy ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas. Każdemu wręczali ulotki z informacją o akcji i zachęcali do włączenia się w nią. – Bez wolontariuszy zbiórka w ogóle nie byłaby możliwa. Poświęcili wiele godzin swojego wolnego czasu, całkowicie bezinteresownie. W imieniu Caritas Archidiecezji Lubelskiej chciałabym każdemu z  nich powiedzieć: jesteś wspaniałym człowiekiem – podkreśla koordynatorka zbiórki.