"Dożywianie z Carrefour" – codziennie 60 posiłków dla naszych podpiecznych

Bardzo szybko minął nam pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014, a jeszcze szybciej rozpoczął się drugi. Przez cały ten okres sześćdziesięcioro podopiecznych dwóch lubelskich świetlic tj.: Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej im. Bł. Edmunda Bojanowskiego przy Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty  oraz Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej przy Parafii św. Michała Archanioła  codziennie otrzymuje ciepłe i pełnowartościowe posiłki, i tak aż do wakacji 2014!
To wszystko dzięki programowi „Dożywianie z Carrefour”. Jest on wspólną inicjatywą Carrefour Polska, Fundacji Carrefour oraz Caritas. W Lublinie dzięki przyznanej kwocie 29 744,00zł wydano 5340 ciepłych obiadów. W okresie ferii zimowych dzieci otrzymały również paczki pełne słodyczy, które umilały im czas wolny od zajęć szkolnych. Nie możemy także zapomnieć o warsztatach komiksowych  „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” podczas których dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania i narysowały komiks na ten temat. Dodatkowo, wyprawki szkolne sprezentowane przez Dyrektora Carrefour w Lublinie Pana Krzysztofa Pastuszaka sprawiły dzieciom wiele radości.
logo_fondation_carrefour
Wszystko to dzięki zainteresowaniu Carrefour trudną sytuacją materialną wielu polskich rodzin i chęci jej przeciwdziałania.  Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za dotychczasowe  wsparcie i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnia edycja tego programu.
Monika Matacz