Bieg Caritas – 282 zawodników wspieranych przez 524 sponsorów

Gdy rozpoczynaliśmy tegoroczną edycję biegów zastanawialiśmy się jak wiele osób się zaangażuje, jak będą wyglądać biegi w poszczególnych miastach i w końcu, czy uda się wystarczająco dużo pobiec, aby pomóc? Trzy dni po finale w Lublinie znamy już odpowiedź, ale zacznijmy od początku.

Szczególny czas wysiłku dla dobra.

Zobacz relację zdjęciową z biegu

Jako pierwszy Lubartów. Cel, jak we wszystkich biegach to zebranie środków na Fundusz Caritas Dzieciom, ale w tym przypadku biegliśmy m. in. dla Julki Piskorskiej, która mieszka w Lubartowie. Symboliczne było to, że zawodnicy biegli po jej zdrowe nóżki. Pełna mobilizacja po naszej stronie, świetna koordynacja zawodów i efekt broni się sam. Na mecie Biegu Caritas staje 62 zawodników gotowych do zmierzenia się z 2,5 km trasą. Wspierani są przez 128 sponsorów. Dzięki temu na działania Funduszu zbierają 10 260 złotych! Warto biec dalej i tak też robimy…

Chełm po raz drugi, ale jak ambitnie!

Cel i zasady bez zmian. Jedynie trasa ambitniejsza – 3,5 km z czego 500 m pod górkę i to bardzo dobrze. Każdy kto biegł mógł doświadczyć co oznacza dawanie siebie innym. Na tym właśnie polega idea biegów, własne poświęcenie, wysiłek dla dzieci. Do tego jeszcze „mobilizacja” od sponsorów i możemy startować. Zaczynamy uroczystą mszą świętą i ruszamy na rozgrzewkę. Na linię startu staje 98 osób wspieranych przez 222 sponsorów! Biegniemy. Po drodze co 700 metrów czeka na nas niesamowity doping wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Zwyciężamy. Nie liczy się czas, a efekt. Uzbierana kwota to 11 430 złotych. Chełm pokazał, że bieganie to pomaganie.

Bieg Caritas Chełm (260 of 299)
Zobacz relację zdjęciową z biegu w Chełmie

Finał

Od dawna planowany wspólnie z Fundacją Rozwoju Sportu w Lublinie przy wsparciu Lubelskiego Stowarzyszenia Biegowego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Data 21 września, start godzina 11:00. Ogromne wyzwanie. Biegniemy razem z pierwszym cyklem biegów „Dycha do Maratonu”. Nasi zawodnicy mają do wyboru 3 dystanse: 2,5 lub 10 km i 13 km na rowerze. W biegu i podgrzewaniu atmosfery wspiera nas Rafał Patyra. Efekt przeszedł nasze oczekiwania. Przed biegiem na 2,5 km na błoniach mienił się jeden kolor – czerwień. Jest moc Caritas! Startujemy. W biegu na 2,5 km 74 zawodników, na 10 km – 17 i w rajdzie rowerowym 34 osoby. Wspierani są przez 174 sponsorów. Łącznie pokonują 797 km. Wynik to 27 640 złotych dla naszych małych podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom. Zakręciła się łezka w oku, że jest tyle dobra wśród nas. Wystarczy walczyć i nie podawać się w realizacji celów, a naszym celem jest POMAGANIE!

Bieg Caritas Lublin-296
Zobacz relację fotograficzną z biegu w Lublinie

Trochę statystyk

Na koniec liczbowe podsumowanie. W Biegach wystartowały łącznie 282 osoby, które razem pokonały dystans 1287 km. Były wspierane przez 524 sponsorów. Razem osiągnęły wynik 49 330 złotych na działania Funduszu Caritas Dzieciom.

Dziękujemy Ambasadorom

Swoje szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w Biegi Caritas. Wszystko z Wami – nic bez Was!!!! To Wy pomagacie, My pośredniczymy. Dziękujemy również naszym Ambasadorom za promowanie Biegów Caritas.

Górnik Łęczna

Dziękujemy i do zobaczenia na trasie Biegu Caritas w przyszłym roku!

Wszystkich Darczyńców możesz poznać na stronie www.biegcaritas.pl

PS Już niebawem pokażemy jak „bieganie” pomaga naszym podopiecznym. Nasi Patroni