4. PKO Bieg Charytatywny – dla naszych podopiecznych

Lubisz biegać i masz 4 znajomych, którzy dzielą z Tobą tą pasję – jeśli tak, to właśnie dla Ciebie jest ten bieg! To kolejna wyjątkowa okazja, aby walczyć z biedą wśród dzieci.

pko_biegW 12 miastach w Polsce, 19 września wystartuje PKO Bieg Charytatywny. To Bieg, w którym aktywność zawodników zostanie zamieniona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Bank Polski na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w tym  lubelskim. W biegu biorą udział drużyny, składające się z 5 zawodników na czele z kapitanem. Każdy z Zawodników sztafety musi pokonać, co najmniej jedno okrążenie w trakcie godzinnego biegu. Długości poszczególnych zmian i kolejności nie mają znaczenia.

Każde okrążenie to posiłek dla dziecka

Aby wziąć udział w biegu wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i dokonać jej zgłoszenia poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.pkobiegcharytatywny.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Na każdym z 12 stadionów liczba uczestników nie może przekroczyć 300 osób (czyli 60 drużyn po 5 osób).

– W 2017 roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej sfinansowała 13 284 ciepłych posiłków na kwotę 60 384,08 złotych dla 81 dzieci. Jedno okrążenie to jeden posiłek, który dla naszych podopiecznych ma ogromnie znaczenie. Dlatego w trosce o ich los zachęcam do biegania w sztafecie PKO Bieg Charytatywny – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas.

Kwota, którą Fundacja PKO Bank Polski przekaże na pomoc dzieciom w naszej archidiecezji wyniesie maksymalnie 50 tys. zł, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od ilości pokonanych przez zespoły okrążeń. Zachęcamy do rejestracji swoich drużyn i do udziału w PKO Biegu Charytatywnym, który odbędzie się w Lublinie na Stadionie MKS „Start” (al. Józefa Piłsudskiego). Start Sztafet Charytatywnych nastąpi 15 września o godz. 11:00, jednocześnie we wszystkich 12 lokalizacjach w Polsce.

Zgłoszenia i rejestracji drużyn można dokonać na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl. W Lublinie zarejestrowanych jest 51 drużyn.

PKO_2018_zapisz_960x426px_NOWY